Bez čeho se na jaře neobejdete?

Main_is_z_hlav__anketa_16._t__2_
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Jan Záhora, OSVČ, Němčičky

Pro mě jaro znamená nejkrásnější období v roce. Vždy se na něj těším a prožívám jej každý den. Budí mně a vstávám s dobrou náladou, zpěv ptáků. Sleduji, jak rozkvétají rostliny. Mám vinohrad a těším se na každý den ve vinici. Jaro je skvělé nejen pro mne, ale protože jsem mezi lidmi tak vidím, že jaro působí pozitivně i na ostatní. S jarem přicházejí i různé vinařské akce, krojové vystoupení.

Radek Bartošík, manager v gastronomii, Veselí nad Moravou

Pro mě je jaro nejkrásnější roční období, rozkvetlé stromy, vůně čerstvé trávy a prvních opečených špekáčků…

Renata Hajná, potravinářská výroba, Vacenovice

Myslím, že Velikonoce, vajíčka, kuřátka…Nevím co dalšího. Snad ještě úklid. To je takové běžné co patří k jaru.

Marie Múčková, referent ŽP, Strání

Já se neopomenu bez přísunu energie, kterou do údiv sebe nasávám se vším zeleným co raší a bují...Je to velký životabudič a znak toho, že zase přichází něco nového... To opravdu miluju.

Dana Sladká, OSVČ, Veselí nad Moravou

Bez čeho bych se neobešla, no přece bez přírody. Jen tak si vyběhnout do polí třeba pod Radošov a obdivovat krásu pučících stromů. Zrovna teď kvetou a neskutečně voní plané trnky, zpívají ptáčci. Nasávat do vyprahlého těla zimou, sluníčko a tu krásu kolem která se probouzí k životu! To potřebujeme všichni, aby nám bylo dobře na světě...

Jiří Janda, místostarosta města, Hodonín

Jaro! Nádherné období v životě člověka... Zima může být krásná, bílá i mrazivá, ale jaro je jaro! Noci se krátí a slunce začíná hřát! Barevnost květů, bzučení včel, zeleň nových listů, jehličí i trávy, zrod nových životů provází nová očekávání, nové naděje a novou budoucnost... Určitě se neobejdeme bez RADOSTI!  Radost ze zdraví, radost z každého nového krásného dne, radost z přátel a jejich radosti, prostě radost ze života!!! Nehledejte stále striktní odpovědi na své otázky a problémy! Hledejme radost - bez ní se na jaře neobejdeme... Obrovskou radostí je potom dávat. Dávat radost lidem kolem sebe! Nikdo nám nedá nikdy víc než máme sami v sobě.  Dávat musíme ale svoji lásku, svoji pozitivitu, svoje vzrušení, svou vděčnost i svou vášeň, to jsou ty pravé a trvalé záležitosti, které máme... Dáváme smysl všemu tím, jaký pocit to v nás vyvolává!

Mějte radost - a radost nás bude i na jaře obklopovat...

Klára Kostelanská, studentka, Kuželov

Na jaře mam nejradši rozkvetlé stromy, ale není to tak, ze bych se bez nich neobešla. Ideálně, když kvetou durancie, znamená to, ze příští rok bude veselý.

Andrea Červenková, PR manažerka, Dolní Bojanovice

Já určitě na jaře potřebuji koženou bundu a papírové kapesníky...

Blažena Gillíková, důchodce, Bzenec

Už od dětství se na jaře k Velikonocům kupovalo nové oblečení. Pamatuji si vždy nové boty. A teď- příprava přísady, úprava zahrady, trávníku, setí zeleniny, sázení brambor atd. Jaro je třeba náležitě přivítat. Všechno se probouzí, kvete, voní... Jen aby to nespálil zase mráz.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
  1. 1 Rady do zahrady - Odběr roubů


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...