Moravští vinaři ovládli soutěž vín na Slovensku

Main_two-types-of-wine-1761613_640
Ilustrační foto | FOTO: Redakce

20. června 2018-Na letošním ročníku mezinárodní soutěže Muvina Prešov získali naši vinaři 4 tituly Šampiona a 47 zlatých medailí. Účast našich vín finančně podpořil Vinařský fond, organizačně ji zajišťovalo Národní vinařské centrum.


Moravským a českým vinařům se podařilo získat hned čtyři z šesti nejvyšších ocenění soutěže, tedy tituly Šampionů v kategoriích bílá suchá vína, ostatní bílá vína (polosuchá a polosladká), červená vína a šumivá vína. Tituly Šampionů v kategorii růžových a přírodně sladkých vín si rozdělili slovenští a maďarští vinaři.

Tituly Šampionů získala vína:

• Kat. bílá suchá vína: Solaris, pozdní sběr 2017, Vinařství Šilinek
• Kat. bílá ostatní vína (polosuchá, polosladká): Tramín červený, bobulový výběr 2016, ZD Sedlec u Mikulova
• Kat. červená vína: Merlot, pozdní sběr 2015, Habánské sklepy s.r.o.
• Kat. šumivá vína: Bohemia Prestige brut 2016, Bohemia sekt a.s. 

"Přírodní podmínky, skladba odrůd a vinařský styl se v zemích střední Evropy, které byly na soutěži zastoupeny zdaleka nejvíce, příliš neliší. O to hodnotnější jsou pak ocenění, v kterých se tak nepromítají osobní preference či patriotismus porotců, ale výhradně kvalita představených vín. A kvalita byla letos jednoznačně na straně vinařů z Moravy," komentoval úspěch Ing. Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra a porotce letošního ročníku. 

Soutěž Muvina Prešov probíhá pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro révu a víno). Kromě ing. Babisze v komisích zasedli také další profesionálové z České republiky např. Vladimíra Seidlová, Josef Valihrach, Josef Valihrach ml., Radomil Baloun, Pavel Lacina nebo Vojtěch Masařík.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY