Svátek zamilovaných oslavte s vínem

Main_salon-a-vinazmoravycech
FOTO: Redakce

Láska prochází žaludkem, a tak i náš výběr vín pro romantické období okolo sv. Valentýna bude provázet sváteční gastronomii. Vína k této příležitosti a konkrétní tipy z letošního Salonu vín, nejlepších stovky moravských a českých vín pro rok 2019, nám poradil hlavní sommelier Národního vinařského centra, Ing. Marek Babisz.
K Valentýnu určitě patří přípitek při svíčkách, který navodí příjemnou atmosféru. „K přípitku si můžete dát sekt a k němu zvolit jahody nebo trochu cassisového likéru. Úžasný je například Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut, jakostní šumivé víno s.o. 2015, který má zlatavě žlutou barvu a dokonale jemné, dlouhotrvající perlení dané dlouhým ležením sektu na kvasinkách. Bohaté a intenzivní aroma je příjemně elegantní, s tóny tropického ovoce, bílých květů a pražených oříšků. Chuť je extraktivní, šťavnatá, plná a medově hebká, připomínající sušené exotické ovoce. Sekt má velmi dlouhou a strukturovanou perzistenci, kterou doplňuje příjemná svěží kyselinka,“ doporučuje Marek Babisz.

Nemáte v plánu pouze přípitek, ale chcete připravit valentýnskou večeři o více chodech a nevíte si rady, jaká vína vybrat k jakým vínům?

Co se hodí k polévce
„Ke kuřecímu, hovězímu nebo zeleninovému vývaru se skvěle hodí suché a jemné Sylvánské zelené, například Sylvánské zelené jakostní odrůdové víno 2017 ze Školního statku Mělník, které má jemnou vůni přecházející do kořenitých tónů. Jeho chuť je harmonická s výraznou kyselinou, nepatrným zbytkovým cukrem a jemnou tříslovinou,“ radí Babisz.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...