Panenky bodovaly v Jindřichově Hradci naplno

Main_hazena1_0

Téměř po měsíční pauze zaviněné chřipkovým onemocněním, nastoupily veselské interligové házenkářky k mistrovskému zápasu. Zajížděly na palubovku posledního Jindřichova Hradce, který body nutně potřeboval, aby si alespoň uchoval naději na záchranu v elitní česko-slovenské soutěži.

TJ HÁZENÁ JINDŘICHŮV HRADEC – HK BRITTERM VESELÍ NAD MORAVOU 17:23 (5:10)

Veselanky se musely vypořádat s faktem, že se jim na pátečním tréninku zranila jejich elitní křídelnice Lucia Súkenníková, a tak do zápasu nastoupila na jejím postu Klára Jandásková. „Byl jsem s jejím výkonem spokojen. Myslím, že odvedla to, na co momentálně má,“ řekl po zápase na adresu mladé hráčky trenér Peter Sabadka. Házenkářky Brittermu začaly v Hradci s pozornou obranou a navíc se hned od počátku výborně chytila brankářka Lenka Černá, která v úvodních pěti minutách dokázala zlikvidovat všechny tři nařízené sedmičky proti Veselí! Skóre v zápase narůstalo vlivem velmi tvrdě hraných obran jen velmi pozvolna. Od 12. minuty, kdy svítilo na tabuli skóre 2:2, převzaly taktovku utkání do svých rukou slovácké házenkářky, které odskočily na 2:5. Od tohoto okamžiku byl hostující celek jasně lepší a brzdily jej jen nastřelené tyčky domácí svatyně.

Po změně stran se hra výsledkově opticky vyrovnala s tím, že si Veselí udržovalo neustále uklidňující čtyř až sedmibrankový náskok, o který se starala především rychlá křídelnice Tereza Chmelařová. Veselanky si tak v poklidu připsaly do tabulky další dva body a ve čtvrtek nastoupí od 18 hodin v odloženém utkání 17. kola doma proti pražské Slavii. „Doufám, že zranění Súkenníkové nebude nijak vážné a bude moci nastoupit. Přece jen je to hráčka, která se velmi těžce nahrazuje,“ doplnil trenér Veselí.

Veselí: Černá, Zvoničová - Kratochvílová, Drotárová 4, Jandásková 3, Viniatynská 1, Tomečková 2/1, Chmelařová 7, Fleková 3, Súkenníková, Kočí 3, Korniichuk, Romanová, Vinklárková.

Nejvíce branek J. Hradec: Eliášová 4/2, Pilařová, Bubeníková 3, Krupicová 3.
STATISTIKA: Sedmičky: 5/2:2/1, vyloučení: 6:6, ČK: Pilařová – Fleková, rozhodčí: Kosmák, Hanák, diváci: 250.

Další výsledky 20. kola:  PARTIZÁNSKE  – PÍSEK 25:25 (14:12). Házenkářky Písku pokračují v dobrých výsledcích, když získaly další bod v Partizánskem. Vyrovnávací branku dala jejich kanonýrka Stellnerová dvě sekundy před koncem. OLOMOUC – ZLÍN 25:29 (12:10). Pro Olomoučanky hovořila lepší zápasová bilance, když z posledních 20 zápasů patnáct vyhrály. V letošní sezóně je ovšem Zlín velmi silný a po drtivém náporu ve druhé půli si veze z Olomouce výhru po dlouhých sedmi letech. PORUBA – SLAVIA 21:33 (10:19). Házenkářky Poruby měly podobné zápasové manko jako Veselanky. Rozjeté Pražanky tak nezastavily ani ostrostřelkyně Hrbková s Richvalskou, které dohromady nasázely čtrnáct branek. BÁNOVCE – ŠAĽA 31:31 (19:17). Zřejmě nejvyrovnanější zápas celého kola se hrál v Bánovcích. Domácí celek posílený Slovinkou Geričovou ještě 16 sekund před koncem vedl a měl míč. Technická chyba a přesná ruka Dubajové ze sedmičky ovšem přinesly zřejmě spravedlivou remízu. BRATISLAVA – MOST 23:28 (11:13). Bratislava v utkání s Mostem ukázala, že je po odchodu Beňuškové do Mostu v krizi. Mistr Slovenska získal v posledních čtyřech zápasech jediný bod, a to ještě ve sporném utkání s Trenčínem.  Bilanci si nevylepšil ani v utkání s nováčkem soutěže. Tak trochu paradoxně „popravila“ domácí právě Beňušková, která v zápase nastřílela devět branek. MICHALOVCE – TRENČÍN 45:30 (23:13). Házenkářky Trenčína, které neuspěly s protestem na výsledek utkání v Bratislavě (25:25, oba rozhodčí tohoto utkání Haščík s Oťapkou přitom dostali zákaz činnosti téměř na dva měsíce stejně jako delegát Gregor) neměly v Michalovcích žádnou šanci na bodový výsledek. Domácí hráčky rozhodly již do poločasu, který vyhrály desetibrankovým rozdílem. Sledovalo 800 diváků.