Rozhodl závěrečný finiš Hodonína

Main_1
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

FC KYJOV 1919 – RSM HODONÍN 1:2 (0:0)

KYJOV – Ve čtvrtečním večerním přípravném zápase fotbalistů na umělé trávě v Kyjově, které se hrálo za umělého osvětlení, se o výsledku rozhodlo v poslední desetiminutovce. To se dvakrát brankově prosadil divizní celek z Hodonína a odvezl si tak domů nejtěsnější výhru.

Rozhodující minuty: 26. - po centru Poláka hlavičkoval Petr Spazier do prostoru domácí branky, ale brankář Chromý dobře zasáhl a míč vyrazil do pole, 33. - na hranici velkého vápna Kyjova se dostal do průniku Švrček, v rozhodujícím okamžiku ale ztroskotal na obránci Strmiskovi, 57. - brankář Novotný fauloval Zýbala a z nařízené penalty poslal domácí do vedení zkušený záložník Tomáš Randa – 1:0, 67. - trestný kop Švrčka vyrazil pohotovým zákrokem gólman Zeman do bezpečí, 72. - pohledná akce hostů, po které míč z kopačky Petra Šturmy skončil těsně vedle levé tyče kyjovské svatyně, 81. - po centru Outraty zakončil fotbalovou akci Jaroslav Válek – 1:1, 87. - domácí Přikryl zbytečně kličkoval na hranici velkého vápna soupeře, až o míč přišel, 88. - souboj P. Šturmy s Maniatisem posoudil hlavní arbitr jako nedovolený a z následné penalty dal vítěznou branku Petr Spazier – 1:2, 90. - Švrček v dobré možnosti, ale z úhlu pálil mimo levou tyč.

STATISTIKA: Branky: 57. Randa z penalty – 81. Válek, 88. Petr Spazier z penalty, sledovalo 50 diváků, řídila trojice: Aleš Skřítecký (Vnorovy) – Michal Gasnárek (Vacenovice) a Miroslav Ryba (Ježov).

Sestavy: FC: Chromý (46. Zeman) – Strmiska, Maniatis, Půček, Víšek – Beck, Randa, Vacula, Kučera (71. Zdeněk Možíš) – Zýbal (61. Kroutilík), Přikryl. RSM: Krajíček (46. Novotný) – Outrata, Špaček, Petr Spazier, Mírovský (46. Libor Grabec) – Polák, Šenk (46. Lorenc), Švrček, Macůrek (46. Válek) – Svoboda, Ondryáš.

Trenéři po utkání

Alexandr Hrabal, Kyjov: „Kdyby si za stavu 1:1 lépe počínal útočník Přikryl, který to s kličkováním přehnal a zbytečně držel míč a sudí nezapískal takovou penaltu, po které dal soupeř vítězný gól, tak to bylo dobré. I tak ale přípravný zápas splnil svůj účel. Co posila Zýbal? Směrem dopředu to bylo dobré, ale nevyhrál ani jednu hlavičku, což mu vytknu.“

František Ondrůšek, Hodonín: „Kyjov mě překvapil kompaktním výkonem. Jinak to byl z obou stran velmi dobrý fotbal.“

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY