Na tituly nejlepších sportovců Hodonína dosáhli karatisté

Main_6
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HODONÍN – Sobotní Ples sportovců ocenil nejúspěšnější sportovce města Hodonín roku 2010. Tentokráte se na pozici nejlepších nedostali zástupci veslařů či stolních tenistů, ale kralovalo karate.

V kategorii žen se z prvenství radovala karatistka Veronika Ištvánková z oddílu ŠIN-MU Hodonín, mezi muži kraloval karatista Vladimír Míček, který startuje v barvách klubu NIDOSHINKAN Dojo Hodonín.

Mezi juniory se dostalo nejvyššího ocenění opět pro Davida Herku, který jezdí biketrial v klubu AMK Mladost Hodonín. Ten dosáhl výrazný sportovní úspěch v Evropském poháru, který se konal v Itálii, Nizozemí a v České republice, kde v celkovém pořadí dosáhl na druhé místo. Pro talentovaného sportovce ale byl určitě vrcholem loňské úspěšné sezony start na Mistrovství světa ve Španělsku, kde nakonec obsadil v silné konkurenci desátou příčku.

Na akci byla oceněna i nejlepší sportovkyně okresu Hodonín – atletka Sylva Škabrahová z oddílu AK Hodonín, která vyhrála v kategorii juniorek.

Ocenění pro nejlepší trenéry si z hodonínského kulturního domu odnesl domů pár Antonín Slezák a Zdeněk Lípa (AK Hodonín), když jejich úspěšní svěřenci dokázali získat na všech loňských akcích celkem dvacet pět medailí a překonali sedmasedmdesát okresních rekordů.

Titulem nejlepší sportovní kolektiv města Hodonín za rok 2010 se může chlubit zápasnický oddíl Sokola Hodonín, který v minulém roce získal titul Mistra ČR v zápase řeckořímském pod vedením trenérů Luboše Jurmana a Oldřicha Kučery.

Cenu za celoživotní sportovní reprezentaci města Hodonína si odnesl František Krejčiřík, hokejový brankář Dubňan a hodonínské Dukly. Ceny předávali naši významní olympionici – Věra Čáslavská, Josef Augusta a Imrich Bugár.

O zábavu přítomných se starala cimbálová muzika Slovácko, hudební skupina Las Vegas a diskžokej Luděk Ptáček. Večerem provázeli moderátoři Dagmar Sládková a Petr Indra

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY