Mezi nejlepšími třemi sportovci Hodonínska za rok 2010 se dostaly tři ženy

Main_2
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

KYJOV – Ve středu v podvečer se do posledního místečka zaplnil divadelní sál kulturního domu v Kyjově. Aby taky ne, vždyť v tomto příjemném stánku se vyhlašovali a dekorovali nejlepší sportovci Hodonínska za rok 2010. Na tuto akci si vzalo patronát Okresní sdružení Českého svazu tělesné výchovy Hodonín spolu s Hodonínským deníkem Rovnost, agenturou ČOK CZ a Městem Kyjov. Téměř dvouhodinovou anketu skvěle moderoval chomutovský Radek Šilhán, oceněným sportovcům a přítomným divákům pak v programu zazpívali David Deyl a Monika Agrebi.

V hlavní kategorii – jednotlivci – kralovaly ženy, když komise složená z řad sportovních novinářů, zástupců Českého svazu tělesné výchovy Hodonín a sportovních redaktorů, vybrala a nejvíce hlasů dala Sylvě Škabrahové z AK Hodonín, která na loňském Mistrovství České republiky v atletice jako juniorka dvakrát vyhrála a navíc přivezla zlatý kov i z národního šampionátu do 22 let. Druhá příčka patřila stolní tenistce Haně Matelové z oddílu SKST ČSAD Hodonín, která se pyšní třetím místem ve čtyřhře z Mistrovství České republiky. Cenu za omluvenou sportovkyni převzala oddílová kolegyně Alena Vachovcová, která v rozhovoru s moderátorem večera prohlásila, že právě Matelová má podle ní před sebou velkou sportovní budoucnost. Třetí místo pak zůstalo pro Veroniku Ištvánkovou, karatistku oddílu ŠIN-MU Hodonín, která má ve své vitríně trofeje za prvenství na Mistrovství světa Goju-Ryu i Grand Prix, druhé místo na Mistrovství České republiky Goju-Ryu a třetí místo z MČR.

Mezi kolektivy si odnesly pomyslnou palmu vítězství interligové házenkářky z Veselí nad Moravou, které v Kyjově zastupovala zkušená spojka Jarmila Kočí, která právě 28. února oslavila své šestatřicáté narozeniny. „Původně měla přijet kapitánka Tereza Chmelařová, začala ale pracovat a nechtěla vypustit trénink. Já si to ve svém věku již můžu dovolit, proto jsem tady,“ říkala v útrobách divadelního sálu dobře naladěná Jarmila Kočí.

Oceněným sportovcům osobně popřáli a ceny předali zástupci měst a obcí, senátor Jozef Regec, další významní činovníci Hodonínska a zástupci firem a organizací.

JEDNOTLIVCI: 1. Sylva Škabrahová (atletika, AK Hodonín), 2. Hana Matelová (stolní tenis, SKST ČSAD Hodonín), 3. Veronika Ištvánková (karate, ŠIN-MU Hodonín).

KOLEKTIVY: 1. HK Britterm Veselí nad Moravou (házená – ženy), 2. SKST ČSAD Hodonín (stolní tenis – ženy), 3. TCP Kyjov (tenis).

MLÁDEŽ – JEDNOTLIVCI (bez určení pořadí): Tereza Korvasová (AK Hodonín – atletika), Jakub Žurovec (AK Hodonín – atletika), Filip Sasínek (AK Hodonín – atletika), Jana Chlebíková (AC Čejkovice – atletika), Lucie Drábková (AC Čejkovice – atletika), Lucie Kolaříková (VK Hodonín – veslování), Veronika Mišková (ŠI-MU Hodonín – karate), Richard Hála (Veselí nad Moravou – kanoistika), Vojtěch Balaštík (SHKm G-mont Hodonín – lední hokej) a Josef Zapletal (TCP Kyjov – stolní tenis).

MLÁDEŽ – KOLEKTIVY: U16 – chlapci Jiskry Kyjov (basketbal),  juniorky ŠIN-MU Hodonín (karate), juniorky VK Hodonín (veslování), družstvo 7. třídy SHKm G-mont Hodonín (lední hokej), družstvo mladších žáků RSM Hodonín(kopaná) a družstvo starších žáků SKST ČSAD Hodonín (stolní tenis).

SPORTOVNÍ AKCÍ ROKU vyhodnotili organizátoři Mistrovství České republiky a Slovenska v silniční cyklistice, které pořádal CK DACOM PHARMA Kyjov.

TRENÉŘI: Antonín Slezák, Zdeněk Lípa – atletika, AK Hodonín, Jaroslav Crlík – lední hokej, SHKm G-mont Hodonín, Petr Damborský – atletika, AC Čejkovice, Milan Viktora st. - veslování, VK Hodonín, Alena Vachovcová – stolní tenis, SKST ČSAD Hodonín.

MIMOŘÁDNOU CENU obdržel fotbalový trenér František Kordula, FK Dubňany za celoživotní práci s mládeží.

CENA FAIR-PLAY: Jan Bíla – fotbal, TJ Javorník, který je příkladem pro ostatní sportovce, protože za celou svoji dosavadní kariéru nebyl ani jednou vyloučený.

HVĚZDA ČTENÁŘŮ HODONÍNSKÉHO DENÍKU: 1. Vojtěch Balaštík – hokej, SHKm G-mont Hodonín.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY