Po přesvědčivé výhře Drtičů se Hodonín již těší na play-off

Main_sport

Slezané přijeli na jih Moravy s gólmanem Filipem Šindelářem, který jinak patří extraligovým Vítkovicím, ale ani tento zkušený 31letý brankář porážce nezabránil.

Domácí svatyni hájil Marek Peksa, který udržel čisté konto až do 50. minuty, kdy ho překonal Lukáš Černý.

I. třetina: Drtiči od počátku působili jistým dojmem, měli radost ze hry a určitě to byl z jejich strany opět hodně vydařený duel. V 8. minutě pykal na hanbě hostující Lukáš Vrábel, domácí však rozjeli kolotoč a svému soupeři nechtěli vůbec půjčit černou pryž. Útočně naladění Hodoňané se radovali poprvé ve 13. minutě, kdy se prosadil obránce Adam Beňa – 1:0. O minutu později vymýšlel kulišárnu Jurásek, jenž objel celou opavskou branku, v rozhodující chvíli ale trefil pouze dobře postaveného brankáře. V 15. minutě zatrnulo v domácím táboře – to byl vyloučený Rehuš, v super šanci se ocitl Tomáš Po přesvědčivé výhře Drtičů se Hodonín již těší na play-off Polok, ale Peksa včas vymrštil levý beton a zabránil tak jistému gólu. V 17. minutě, v čase kdy do návratu Rehuše zbývalo 43 vteřin, pronikl do útočné třetiny soupeře Michal Hoza a podruhé přinutil Šindeláře vytahovat puk z vlastní branky – 2:0. V 18. měl smůlu Hollý, který trefil pravou tyč a v poslední minutě této části minul Tomášek prázdnou branku.

II. třetina: Ve 27. pohrozili hosté, ale pokus Ivo Kociána ztroskotal na skvělém zákroku brankáře Peksy. Ve 31. při přesilovce 4 na 3 po přesně načasované přihrávce zamířil do černého Branislav Rehuš – 3:0. Drtiči hráli pohledný hokej s častou střelbou, navíc soupeře doslova vygumovali i při vlastním dvojnásobném oslabení, které trvalo 94 sekund a toto skvěle ubránili. Ve 33. nezužitkoval únik z vlastní obranné třetiny Hoza taky proto, že brankář Opavy se stačil včas přesunout do míst, kam putoval střílený puk. Co nevyšlo Hozovi, podařilo se v čase 37,14 Jakubu Sajdlovi, který trefil přesně pod víko opavské branky – 4:0.

III. třetina: Po 16 vteřinách měl gól na hokejce Jurásek, svůj blafák ale nedotáhl do úspěšného zakončení. V 50. minutě přišel Peksa o nulu na svém kontě. To vyrobil v obraně hrubici Jiří Šindelář, kterou Lukáš Černý potrestal – 4:1. V 53. hrubě fauloval Hozu opavský bek Lukáš Vrábel a silně otřesený domácí útočník opouštěl ledovou plochu za podpory maséra Bročka a kapitána Pokorného. Zraněný hráč (po úderu do hlavy) byl odvezen do nemocnice s podezřením na slabý otřes mozku. V té samé minutě měl možnost Jurásek, ale proti brankáři Opavy opět neuspěl. V závěrečných minutách se hrálo vesměs v obranné třetině Opavy, ale pokusy Pokorného (57.), Sajdla (58.) a Tomáška (58.) gólem neskončily. Brankovou tečku udělal v 59. minutě Ondřej Podešva, který s bravurou proměnil blafák – 5:1.

STATISTIKA: Branky: 13. Beňa (Kuba, Tomášek), 17. Hoza (Kuba, Šindelář), 31. Rehuš (Jurásek, Flamík), 38. Sajdl (Hollý), 59. Podešva (Jurásek) – 50. Černý, vyloučení: 10:8, navíc Beňa (HO) – OK, Vrábel (OPA) – 5 +OK, využití: 2:0, v oslabení: 1:1, diváci: 1193, střely na branku: 37:26, rozhodčí: J. Škach – P. Matěj, R. Smilek, průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1. Sestava SHK: Peksa (Rajčák) – Salajka, Flamík, Miklík, Pokorný, Beňa, Jiří Šindelář, Podešva – Rehuš, Jurásek, Peš – Sajdl, Hollý, Barták – Kuba, Tomášek, Hoza – Průdek. Trenéři po utkání Svatopluk Číhal, Hodonín: „Důležité vítězství. Jsem spokojený, protože jsme odehráli dobrý zápas. Opava hrála agresívně. Je to hezký výsledek. Základní cíl – play-off je splněný. Teď si počkáme , na koho narazíme. Za stavu 4:0 jsem upozorňoval, aby se hrálo disciplinovaně. Na tom musíme ještě zapracovat.“ Kamil Glabazňa, Opava: „V první třetině jsme měli plno šancí, které jsme ale neproměnili. Dnes jsme vyloženě selhali v koncovce. Nehrajeme na to, abychom skončili na sedmém místě, ale pokud takto budeme hrát i v play-off, tak to nemá ani cenu.“ Další výsledky 37. kola: Skupina A: HC Zubr Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 9:3 (3:0, 4:3, 2:0) – sledovalo 1880 diváků, HC Plus Oil Orlová – HC Gedos Nový Jičín 5:2 (1:0, 3:0, 1:2) – 430 fanoušků, AZ Havířov 2010 – Salith Šumperk 2:4 (1:0, 1:1, 0:3) – přítomno 2 136 diváků, skupina B: HC Břeclav – HC Frýdek-Místek 5:4 (2:1, 2:1, 1:2), sledovalo pouhých 144 diváků (!!!), HC Bobři Valašské Meziříčí - VSK Technika Brno 3:6 (2:4, 0:1, 1:1). (jop)