Hodonínský atlet Filip Sasínek výborně našlápl do nové sezony

Main_filip_sas_nek-foto-ak_ho-4-2016
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HODONÍN - Běžec hodonínského atletického klubu (AK Hodonín) Filip Sasínek úspěšně vykročil do nové sezony. Hned při svém prvním startu ukázal, že to s myšlenkami na Olympijské hry v brazilském Riu myslí zcela vážně.

„V nově postavené atletické hale v Ostravě, která patří k těm nejlepším v Evropě, se představil na startu závodu na 1500 metrů. V závodě, kde neměl žádnou konkurenci, dokázal zaběhnout čas 3:41,37 minuty, čímž si vylepšil osobní rekord o dvě a půl sekundy. O tom, že je to výborný čas, svědčí i skutečnost, že limit Českého atletického svazu na Mistrovství světa dospělých v americkém Portlandu je 3:42,00 minuty,“ prozradil pro týdeník Nové Slovácko Lukáš Lípa, archivář a organizační pracovník atletického klubu AK Hodonín.

Entry limit IAAF je však ještě rychlejší, a to 3:39,50 minuty. Pro tento limit bude nutné běžet na hranici halového českého rekordu kategorie mužů do 22 let, který má v současné době v držení Radim Kunčický (RH Praha) ještě z roku 1989 (3:39,34 minuty).

DISKUZE

comments powered by Disqus


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...