Mistrovství Moravy a Slezska bylo pro Sasínka kvalitním tréninkem

Main_foto-patrik_sas_nek-ak_ho-7-2016

REGION - Ostravská hala hostila nedávno Mistrovství Moravy a Slezska v atletice, které se sem vrátilo opět po několika letech. Hodonínští atleti ze sektorů a oválu přivezli nakonec celkem deset  cenných kovů.

O ten nejcennější se zasloužila výškařka Lucie Krtičková, která v sektoru nenašla mezi ženami žádnou přemožitelku. Titul si odvezla za výkon 164 cm. Mezi juniorskými sprinterkami byla v rozběhu i finále na 60 metrů nejrychlejší Veronika Paličková. Ta předvedla ve finále hodně obdobný čas jako před týdnem ve Vídni,kde ji naměřily 7,59 sekundy a tak časem 7,56 sekundy nadále vládne i průběžným českým tabulkám mezi juniorkami. V dlouhém časovém programu absolvovala Veronika Paličková ještě běh na 200 metrů, kde doběhla na druhém místě časem 25,09 sekundy.

Zlatou medaili mezi juniory v běhu na 800 metrů získal Patrik Sasínek v čase 1:59,83 minuty. Filip Sasínek v tréninkovém tempu kraloval běhu na 3 km časem 8:25,80 minuty. Tento čas stačí na průběžné vedení českých tabulek mezi muži. K tomu dokázal získat bronz na 800 metrů, přičemž čas 1:54,10 minuty nasvědčuje tomu, že opravdu tento závod měl být spíše velmi kvalitním tréninkem.