Hodonínský atlet Filip Sasínek v rekordu mistrem ČR mezi seniory

Main_filip_sas_nek-m_r_senior_-foto-10-2016
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HODONÍN – Nedávno hostila ostravská hala republikový šampionát mužů a žen. Kvalitu haly potvrdily i kvalitní výkony, a to především rekordy samotného mistrovství i splněné limity na blížící se vrcholné akce. O splnění limitu se pokoušel i Filip Sasínek v běhu na 1500 metrů. Ve vzduchu visel limit po halové mistrovství světa v americkém Portlandu nebo limit pro venkovní Mistrovství Evropy, které letos hostí holandský Amsterdam.

„S trenérem cílíme především na letní sezonu. Chtěl jsem běžet limit na Mistrovství Evropy, abychom již měli splněno, ale zatím to nevyšlo. Běželo se mi dobře, v této sezoně se mi neběželo líp, ale koncovka ještě nebyla úplně ono. Ale je před námi letní sezona a určitě se na ni dobře připravíme,“ okomentoval své počínání svěřenec trenéra Antonína Slezáka Filip Sasínek.

Cílem proběhl Filip ve svém druhém nejlepším čase kariéry, a to 3:41,45 minuty. Lépe Filip běžel jen letos 16. ledna na otevřeném přeboru Moravskoslezského kraje rovněž v Ostravě, kde dosáhl času 3:41,37 minuty. Bohužel na limit pro venkovní ME v Amsterdamu to nestačilo. Pro tuto akci je limit nastaven na hranici 3:40,25 minuty, což je zároveň měkčí z limitů na Olympijské hry v Riu de Janieru. Vítězný čas Filipovi přinesl také další rekordní zápis do statistik, když překonal rekord šampionátu v hale.

DISKUZE

comments powered by Disqus


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...