Snowboardisté létali ve Filipově do oblak

Main_3.filip_av
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

JAVORNÍK - Skiareál Filipov, který se nachází za horňáckou obcí Javorník, zažil v sobotu za nádherného jarního slunečného počasí jednu z největších lyžařských parád letošní zimní sezóny.

 Příznivci snowbordingu sdružující se kolem mladého nadšence Adama Procházky z Veselí nad Moravou zde strávili přípravami na vlastními silami vybudované dráze desítky hodin, aby mohli uskutečnit  na patřičné úrovni 2. ročník „Filipovského freshJamu“. „Jeli jsme nejen o ceny v hodnotě šedesát tisíc korun, ale především pro diváky, aby se měli na co dívat,“ prohlásil Tomáš Řičica ze Vnorov, jeden z padesátky účastníků, mezi kterými byli i účastníci ze Slovenska.

Početná divácká kulisa lemující trať vytvořila skvělou atmosférou a vyburcovala tak „ridery“ k co nejlepším trikům. Většina skoků byla lahůdkou pro oko diváka, našly se však i hrozivě vypadající pády, při kterých běhal i v příznivém počasí mráz po zádech. Proto také tito odvážlivci sjíždejí svahy s ohledem na své zdraví vybaveni helmou a  „krunýřem“ na zádech  – tzv. páteřníkem. 

Vítězem kategorie snowboard se stal nakonec Štěpán Švejcar z Uherského Hradiště, který předvedl nejlepší jízdu. V kategorii freeski vyhrál Matěj Piňoš z Brna a nejlepší ženou se stala Jana Urbanová z Veselí nad Moravou. „Jsem rád, že  celý závod probíhal bez nějakých velkých stresů. Tyhle akce jsou především o tom se sejit, všichni si spolu zajezdit a naplno si to užít,“ zhodnotil jasnou řečí průběh hlavní pořadatel Adam Procházka. „Znám hned několik podobných závodů po republice a tento byl skutečně perfektně připravený. Závodníci předváděli rovněž skvělé výkony. Škoda, že na ježdění a dopady nebyl  nejlepší sníh,“  doplnil přihlížející  divák Jakub Roulík z Brna, také jeden z vyznavačů tohoto adrenalinového sportu. Text, foto: Antonín Vrba

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY