Atletičtí veteráni ze šesti zemí Evropy si to rozdali v Čejkovicích

Main_atletika-_esk__v_prava_p_i_v_t_n_-30
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

ČEJKOVICE - Atletický klub AC Čejkovice uspořádal na svém stadionu o druhé červencové sobotě Mezistátní utkání veteránů mužů a žen v atletice.

Závodů se zúčastnila reprezentační družstva České republiky, Maďarska, Slovinska, Rakouska, Chorvatska a Švýcarska. V jednotlivých disciplínách startovali vždy dva závodníci z každé přítomné země. Výsledky se přepočítávaly koeficientem věku veteránů.

Nejstarším závodníkem byl 96letý Emmerich Zensch, jinak reprezentant od našich jižních sousedů z Rakouska, který startoval ve skoku vysokém a dosáhl výkonu 88 cm, přičemž v jeho případě přepočtem koeficientem věku je to 910 bodů, a to se rovná výkonu 223 cm. Nejstarší ženou mezi startujícími byla 88letá reprezentantka Švýcarska Ruth Helfenstein, která startovala v běhu na 60 metrů, 300 metrů a ve štafetě 4 x 300 metrů.

Nejhodnotnějšího výkonu v úmorném počasí v kategorii mužů dosáhl závodník Maďarska Zoltán Fabián, který v hodu kladivem (kladivo vážilo 7,26 kg) poslal svoje sportovní nářadí do vzdálenosti 62,30 metrů, takže daným přepočtem získal celkem 969 bodů, což se rovná výkonu 80,73 metrů.

Z žen nejhodnotnějšího výkonu dosáhla závodnice Rakouska Marianne Maier, která vrhla tříkilogramovou kouli do vzdálenosti 10,19 metrů, což je v jejím případě 952 bodů a to se rovná výkonu 20,42 metrů.

V celkovém pořadí družstev zvítězilo nakonec Rakousko se 452 body, druhé místo si vybojovali závodníci České republiky se ziskem 425,5 bodů, třetí bylo Maďarsko se 354,5 body, čtvrté místo  obsadilo Slovinsko se 321 body, na páté pozici skončilo Švýcarsko se 171 body a poslední, šesté, místo bralo Chorvatsko, které získalo na Hodonínsku celkem 138 bodů.

DISKUZE

comments powered by Disqus


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...