Na horňácké obnovené trati běžel zvítězil Daniel Orálek způsobem start-cíl

Main_b_h
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

VELKÁ NAD VELIČKOU - Jedna z nejstarších atletických událostí na Moravě, běžecký závod Horňácká 25, má za sebou 46. ročník. Po pěti letech se organizátoři vrátili opět ke klasické okruhové trati vedoucí z Velké do Javorníku, Velké, Hrubé Vrbky, Lipova, Louky a opět do Velké.

K hlavnímu běhu na 25 kilometrů (zde startovalo 56 vytrvalců) byly připraveny i doprovodné závody na 8 km, kde vyběhlo na okruh mezi Velkou a Javorníkem 72 běžců. Mládež se proběhla na velickém náměstí v místě startu a cíle všech kategorií v počtu 94 dětí.

V hlavním závodě na 25 km byl jasným favoritem jeden ze současných nejlepších českých ultramaratonců Daniel Orálek z Brna. V profilově náročné trati si proběhl svůj sólo závod a vyhrál jej časem 1:30:00 hodina. Druhý v pořadí byl Jakub Janíček z Uherského Hradiště (1:33:22) a parádní závěr ukázal třetí Zdeněk Zalubil junior ze Skalice, který doběhl v čase 1:34:08.

Nejstarším vytrvalcem na 25 km trati byl 75letý brněnský běžec Josef Holý (2:49:31). Za zmínku stojí také výkon jediné startující ženy z Horňácka Ireny Šáchové z Velké nad Veličkou, která doběhla do cíle v čase 2 hodiny 48 minut a 31 sekund.

DISKUZE

comments powered by Disqus


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...