Cesta za (nejen) hokejovým snem II.

Main_calgary_p1140416
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

V minulém čísle Nového Slovácka jsme přinesli první část reportáže Petra Indry z cesty do kanadského Calgary, jejímž cílem cesty bylo splnění snu o návštěvě utkání týmu NHL Calgary Flames (Plamenů). Dnes ve zprávě z Kanady pokračujeme.

Samotná utkání v Sadledomu jsou skutečně parádní záležitostí. Davy fanoušků obsazující svá místa už hodinu před utkáním, předzápasová show na kostce, laserové efekty, vstup hráčů Plamenů na led v bouřlivé atmosféře, kdy jim v potemnělé aréně na cestu svítí jen kužel světla, z kostky šlehají plameny na všechny strany a hlasatel v Saddledomu přidává hurónským řevem: „Your Calgaryyyyyy Flameeeesssss!“ To vše způsobí totální husí kůži a člověk si uvědomí, jak parádní show a nadšení kanadských fanoušků sleduje a prožívá.

Přestávkové programy jsou vyplněné skutečně vším možným a těch osmnáct minut přestávky uteče jako voda. Byli jsme svědky minikoncertu kanadské country hvězdy, závodu zorba koulí, pěveckých klání či znalostních soutěží. To vše za značné odezvy diváků, kterým se nechtělo vypravit se do útrob na pivo, které mimochodem v Kanadě není nejlevnější záležitostí a v Saddledomu vás vyjde na zhruba 160 korun.

Plameny ve vrcholné formě

Měli jsme štěstí a do Calgary dorazili skutečně v době, kdy plameny předváděli a předvádějí  nejkrásnější hokej možná za několik posledních sezón a zápasy tak měly vysokou úroveň. Z možných deseti bodů získalo Calgary osm. Parádní bilance.

V době našeho pobytu hrály plameny také dvakrát „venku“ Na první utkání ve Vancouveru jsme se vypravili do jedné z kanadských „arašídových“ hospod. Mimochodem v Kanadě se v žádné hospodě nesmí kouřit, což jsme my dva zapřísáhlí nekuřáci moc uvítali. Tato hospůdka s obřím plátnem, na kterém běžel zápas, měla pro nás jednu velkou zajímavost. Zdarma na všech stolech lákaly arašídy, jejichž skořápky hosté prostě a jednoduše házeli na zem. Takže po hodině byl na podlaze skutečně slušně řečeno svinčík. V roce 2004 při vítězném tažení plamenů play-off se prý museli všichni brodit až pěticentimetrovou vrstvou skořápek. Skutečně zvláštní zvyk…

Druhé utkání, ohromné vítězství Flames na ledě Colorada 9 : 1, jsme viděli na místě zvaném Flames Central. Je to překrásná restaurace patřící přímo vedení plamenů přebudovaná z dřívějšího kina. Flames central je skutečným skvostem, kde je k dispozici asi sto velkoplošných televizorů se všemi možnými přenosy z ostatních stadionů a s jedním velkoplošným hlavním plátnem. Plamenné „C“ zde zdobí podlahu, stěny, strop, WC, najdete ho prostě všude. Restaurace je provedena v krásném stylu a pro fanoušky klubu je to parádní zážitek, a když k tomu připočtete výsledek tohoto vzpomínaného utkání, dostanete se k maximálnímu prožitku, který jsme ve Flames central získali.

Hokej je v Calgary náboženstvím

Mimo jiné jsme zaznamenali také mnoho příjemných setkání s mnoha komentátory a novináři, se kterými jsme pořídili fotky a všichni měli jedno společné. Byli velmi příjemní, srdeční a otevření.

A takoví byli i všichni ostatní lidé, se kterými jsme se na našich cestách setkali.  Mimo jiné jsme navštívili národní parky v Banffu a Lake Louise, olympijský areál se skokanskými můstky, městečko Drumheller s dinosaury, a různé jiné atrakce a muzea ve městě a jeho okolí.

Na čtrnáct dnů v zajetí hokeje a krásné kanadské přírody budeme navždy vzpomínat a už teď já i můj kamarád víme, že to rozhodně nebyla poslední návštěva tohoto města. Hokej je v Calgary a celé Kanadě skutečně náboženstvím a nám bylo v takové atmosféře moc příjemně.

Nashledanou Calgary a – GO FLAMES GOOOOOOOO !!!!!!

Petr Indra

 

P.S: V době našeho pobytu se v Calgary jelo MS ve víceboji v rychlobruslení a my u toho nemohli chybět. Vybaveni českou vlajkou jsme doufali v triumf Martiny Sáblíkové. Té jsme bohužel štěstí, jak všichni víte, nepřinesli a její pád na trati 5000 metrů byl tím jediným nepříjemným, co nás na naší cestě potkalo.

 

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY