První tým Drtičů bral letos zatím tři druholigové body

Main_ilustra_n__hokej1
Ilustrační foto | FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HODONÍN – Vstup do Nového roku se Drtičům ve druhé hokejové lize zrovna nevydařil, i když byli velmi blízko bodovému zisku ve Slezsku. V Opavě totiž vedli po dvou třetinách 2:1 a ještě třicet sekund před třetí sirénou svítilo na opavské světelné tabuli skóre 2:2.

SHK Hodonín – HC Bobři Valašské Meziříčí 6:4 (2:2, 1:1, 3:1)

Sobotní utkání začalo pro Drtiče výtečně, když po sedmi minutách vedli 2:0. Valaši ale měli v brance výborného Lukáše Plška, který odchytal skvělý zápas a až tři góly ve třetím dějství nakonec rozhodly, že tři důležité body zůstanou na jižní Moravě.

Na branky byly nejbohatší první a třetí třetina, ve které se vlastně rozhodlo o výsledku. V domácím táboře panovala radost ze střeleckého probuzení útočníka Petra Jurči, který se prosadil po měsíci a půl, a hned z toho byl hattrick, v jeho případě třetí v této hokejové sezoně.

Hokejový klub Opava – SHK Hodonín 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Většinu třetí třetiny to vypadalo na dělbu bodů. Oba týmy se ale s bodem nechtěly spokojit, takže hra byla i v této fázi pro oko stále zajímavá. Když to vypadalo, že se v zápase půjde do prodloužení, udělali hosté v defenzivě chybu, kterou potrestal domácí Vítek, jenž skóroval v čase 59:30 – 3:2.