Drtiči bojují o výhodnou 4. příčkou pro play-off

Main_ilustra_n__hokej1
Ilustrační foto | FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HODONÍN – Do konce základní části odehrají Drtiči ještě osm zápasů (4x doma, stejnou porci zápasů mají i venku) a boj o čtvrtou příčku s Draky ze Šumperku, která zajišťuje lepší výchozí pozici pro následné play-off (první utkání začíná čtvrtý celek po skončení základní části v domácím prostředí), je tak stále otevřenou záležitostí.

SHK Hodonín – HC RT Torax Poruba 2011 3:6 (0:4, 2:1, 1:1)

Drtiče nezvládli první třetinu, která dala nakonec celému zápasu razítko pro majitele důležitých tří druholigových bodů, které v sobotu navečer putovaly do ostravské čtvrti Poruba. Domácí sice snížili na 2:4 a 3:5, překvapení ve formě dokonalého obratu se však více jak tisícovka diváků nedočkala.

HC Technika Brno – SHK Hodonín 4:5 po prodloužení (2:1, 1:1, 1:2 – 0:1)

Měla to být pro Hodonín podle sázkových předzápasových předpokladů jasná záležitost, ale jak dobře víme, derby je vždy ošidné a nikdy nemá vysloveného favorita. To se nakonec potvrdilo i ve středu na brněnském ledě, kde poslední tým tabulky, domácí Technika, ještě pět minut před koncem vedla 4:2, nakonec bral dva body vysoký favorit z Hodonína, který se prosadil v poslední minutě pětiminutového prodloužení.