Drtiči začali letošní play-off výraznou výhrou nad Slezany z Opavy

Main_drti_i_radost
Ilustrační foto | FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HODONÍN – Start play off se Drtičům náramně vydařil, i když první gól dali hosté z Opavy.

SHK Hodonín – Hokejový klub Opava 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)

Ve čtvrté minutě zmrazil domácí fanoušky a Drtiče hostující Slavík, který propálil gólmana Zdenko Kotvana povedenou ranou od modré čáry – 0:1. Domácím to chvíli trvalo, než nabrali to správné hokejové tempo a po čtyřech minutách po inkasované brance dokázali udeřit – po střele Jakuba Kužílka zamířil do černého Kadlec – 1:1. V polovině první periody měl tutovku na hokejce hostující Petr Wolf, ale v rozhodujícím momentu mu puk sklouzl z hole a bylo tak po šanci. Za devatenáct sekund se ovšem skóre měnilo na opačné straně ledové plochy, když po dělovce obránce Miklíka se objevil na ukazateli skóre stav 2:1. Pak jsme byli opět svědky malého souboje Kotvan versus Wolf, ze kterého vyšel znovu jako vítěz domácí gólman. Naopak hostující brankář Jakub Urbisch zaváhal s rozehrávkou u své branky v 17. minutě a Hodonín šel lehce do dvoubrankového vedení (3:1). V brance Opavy šel po laciném gólu do svatyně Michal Wanecki, ovšem do konce třetiny se stav již neměnil.

Dvě minuty před druhou sirénou postupovali Drtiči Daniel Vaněk s Vránou na jednoho Slezana, aby Vrána v pohodě doklepnul puk za záda Wanického, který se již nestačil přemístit ke vzdálenější tyči – 4:1. O minutu později bylo v útrobách hodonínského zimního stadionu ještě veseleji: při přesilovce se opět skvěle ukázal útočník Kadlec, který stejně jako při první brance Drtičů dorazil do čeřenu střelu Kužílka – 5:1. Třetí třetina už gól nepřinesla.