Ze Slovenska s polovičním bodovým ziskem

KOLÁROVO - Mladší dorostenky HK Hodonín odehrály v neděli další dva zápasy v rámci Poháru přátelství druhé ligy starších dorostenek na Slovensku ve městě Kolárovo.
Hodonínské házenkářky odcestovaly v hodně okleštěné sestavě, když nastoupily pouze čtyři hráčky – I. Ivičičová, K. Přikrylová, B. Kolibová a A. Kučerová, které byly doplněné o starší žákyně N. Krupicovou,V. Šupíkovou, L. Váverkovou, M. Vojtíškovou, K. Šaňkovou a brankářkou Dagmar Beranovou, která navíc chytala se zraněným kolenem.
HK HODONÍN-TJ SLOVAN MODRA 23:17(12:8)
Sestava a branky Hodonína: Beranová - Krupicová 3, Kučerová 8/1, Ivičičová 3, Kolibová 1, Přikrylová 7/3, Šupíková, Vojtíšková 1, L. Váreková, Šaňková. Trenér: Milan Adi.
Skóre zápasu otevřela Krupicová ve 3. minutě. V 11. minutě Kučerová neproměnila 7m hod a nastalo pět hluchých minut, kdy oba soupeři nedaly branku. V 16. minutě Kučerová zvyšovala na 9:5 a  vzápětí Přikrylová ze 7m hodu dala desátou branku. Pak se blýskla brankářka Beranová několika skvělými zákroky, když zneškodnila tři sedmičky soupeře a chytila několik dalších nepříjemných střel.
Ve 45. minutě Přikrylová asi v nejkrásnější akci utkání milimetrovým obloučkem zvýšila na 20:12 a bylo jasné, že zasloužené vítězství již Jihomoravankám neuteče.
HK HODONÍN - TJ DRUŽSTEVNÍK  TOPOĽNÍKY  20:29 (13:10)
Sestava a branky Hodonína: Beranová - Ivičičová 4, Kučerová 5/2, Přikrylová 4/1, Krupicová 4, L.Váverková
3, Vojtíšková, Šupíková, Šaňková, Kolibová.
Trenér: Milan Adi
Soupeř začal utkání lépe a ve 4. minutě vedl 2:0. Dvakrát sice dokázala snížit hodonínská Ivičičová, ale Slovenky odskočily na 4:6. Pak se prosadilo trio z Moravy ( L. Váverková, Kučerová a Krupicová), ale soupeř v 17. minutě po brejku srovnal. Do poločasu se odcházelo na lavičky za tříbrankového vedení Hodonína.

Druhá půlka začala hodně ofenzívně. Od 39.minuty se za stavu 15:16 z nepochopitelných důvodů totálně sesypala obranná hra HK Hodonín a soupeř toho dokonale využil a odskočil až na 15:22. Hodoňankám v těchto chvílích nešlo vůbec nic - nepracovala obrana, vázl přechod do útoku, chyběla střelba a soupeř utkání v této fázi prakticky rozhodl a zápas dovedl do vítězného konce.
Závěrečné hodnocení:
HK Hodonín ve značně oslabené sestavě rozhodně neodehrál špatné zápasy. V prvním utkání se Slovanem Modra soupeře od počátku přehrával a ve druhém utkání odehrál výborný první poločas. Velká  škoda herního a střeleckého výpadku ve 2. poločase zápasu s týmem Topoľníků. Hráčky HK se musely vyrovnat s velkou věkovou převahou soupeřů ( rozdíl byl někdy až pět let) a přesto se s tím popasovaly více než dobře