Turnaj v Dubňanech vyhrál nakonec Vracov

Main_2_0

DUBŇANY – V osmém kole Zimního turnaje v kopané na umělé trávě se rozhodlo definitivně o tom, kdo si domů odveze pohár pro letošního vítěze. Před solidní návštěvou (150 diváků) nakonec vyhrál lídr Krajského přeboru z Vracova, i když domácí Baníkovci nečekaně a dlouho vzdorovali.

FC VRACOV – FK BANÍK DUBŇANY A 3:2 (1:1)

„Domácí“ Vracov přijel z pětidenního herního soustředění v Luhačovicích, kde sehrál i dva přípravné zápasy. Prohrál s 1. FC Slovácko B (3. liga) 1:4 – branku dal Radek Žurovec a s FC Tatran Prešov B (SR) 0:3, v neděli odpoledne čekal na něj hodně silný dubňanský tým, který vůbec nechtěl prodat svoji kůži lacino. Diváci viděli nakonec kvalitní podívanou, kterou pokazila až poslední minuta a v ní dvě červené karty. Nutno přiznat, že obě byly zcela zasloužené a pramenily ze zbytečně přemotivovaných hráčů obou týmů.

Rozhodující minuty: 3. - Pavel Šalša postupoval sám na brankáře a protože se v takových situacích obyčejně nemýlí, domácí pořadatel turnaje se radoval z vedení – 0:1, 5. - po centru zleva dokázal prostřelit brankáře Ševelu Eliáš – 1:1, 51. - Janík fauloval Lopraise a z bílého bodu bez problémů poslal svůj tým do vedení stoper Vybíral – 2:1, 55. - po přihrávce Kalfaře měl tutovku na své kopačce Štos, ale z osmi metrů střílel těsně vedle levé tyče, 60. - akci Tomáše Pochylého zakončoval Sviták střeleckým pokusem nad soupeřovu branku, 61. - po rohu Ilčíka srovnal pohotově Kalfař – 2:2, 69. - Loprais našel Bílu, ten ale z deseti metrů pálil zbrkle nad, 75. - v dobrém náznaku rýsující se možnosti se ocitl Petr Lipčík, brankář Dubňan včas zasáhl, 85. - Svitáka vychytal Myšák, 88. - po akci Lopraise, po které zaváhala dvojice dubňanských obránců, se dostal ke střele záložník Bíla a přízemní technickou ranou k levé tyči dal vítězný gól – 3:2, 90. - Michal Vacenovský zcela zbytečně na půlce „sestřelil“ Jakubíčka a do role Zorro mstitele se pasoval Ondřej Lejsal, který spolu s viníkem dostal červeného žolíka.

STATISTIKA: Branky: 5. Eliáš, 51. z penalty Vybíral, 88. Bíla – 3. Pavel Šalša, 61. Kalfař, ČK(90. minuta!): Ondřej Lejsal – Michal Vacenovský, sledovalo 150 diváků, řidili: Miroslav Chromek – Jaroslav Daniel, Josef Čápek – všichni z Hodonína.

Sestavy: Vracov: Myšák – Tomáš Macek, Lejsal, Vybíral, Janoušek – Jiří Kudlík, Žurovec, Bíla, Eliáš – Jílek, Petr Lipčík, náhradníci: Petr Loprais, Martin Kotásek, Radek Procházka, Michal Lipčík a Michal Jakubíček. Dubňany A: Ševela – Michal Vacenovský, Janík, Trávníček, Lukáš Křižan – Roman Štos, Tomáš Pochylý, Kalfař, Kos – Sviták, Pavel Šalša, připraveni byli: Baťa, Daniel Ilčík a Tomáš Wagner.

Trenéři po utkání

Libor Snopek, Vracov: „Dubňany dnes ukázaly, že mají svoji kvalitu. Jinak klobouk dolů před našimi hráči, kteří měli v nohách soustředění a i oni přispěli ke kvalitě zápasu. Na utkání jsem se těšil, pouze závěr nebyl fotbalový. Zbytečné fauly a kopání zezadu do této hry určitě nepatří.“

Cyril Blahůšek, Dubňany: „Dnes bylo vidět, že Vracov má silnější lavičku. Myslím si, že to byl kvalitní zápas. Já jsem s výsledkem spokojený, na druhou stranu jsme za stavu 2:2 měli dvě tutovky. Škoda, že hned v prvním poločase musel střídat zraněný kanonýr Pavel Šalša, závěr zápasu byl zbytečně vyhecovaný.“

Další výsledky: DUBŇANY B – VACENOVICE 1:4 (1:0) 32. Vasil Kostiv – 65. Michal Voříšek, 70. a 78. Pavel Šrédl, 75. Marek Bařák, rozhodčí: Josef Válka z Brna, HLBOKÉ (SR) – VLKOŠ 1:3 (1:2) 30. Roman Morávek – 2. a 15. Lukáš Farmačka, 85. Stanislav Otépka, r. Zdeněk Leinweber (Brno), RATÍŠKOVICE – JABLONICA (SR) 0:0, s. Josef Čápek (Hodonín).