Panenky z Veselí nad Moravou si otevřely v Pekle doslova střelnici. Nováček z Hodonína měl volný los

Main_10-a-foto-h_zen_-vesel__nad_moravou-p_sek-5-2018
FOTO: 1/ - Na záběru pálí na branku hostujícího Písku domácí házenkářka Terez... | FOTO: Hynek Zdeněk

VESELÍ NAD MORAVOU – Patnácté kolo nejvyšší házenkářské soutěže žen v Česku a na Slovensku zaznamenalo hned dvě velká překvapení. Nejprve ve středu pražská Slavia nechala oba body soupeři z ostravské čtvrti Poruba, a v poslední hrací den tohoto kola (sobota) se vůbec z první výhry radoval slovenský nováček z Bánovců nad Bebravou, který doma pokořil letos hodně nevýrazný Zlín. Panenky z Veselí nad Moravou prokázaly stálost výtečné formy, která je provází v tomto soutěžním ročníku, což na vlastní kůži poznaly Sokolky z jihočeského Písku. Nováček – HK Hodonín – měl volný los, protože ligová soutěž má lichý počet týmů (13).


MOL LIGA – PATNÁCTÉ KOLO:

SHK VESELÍ NAD MORAVOU – TJ SOKOL PÍSEK 39:24 (18:9)

Podle předpokladů se od začátku vyvíjel tento duel, ve kterém jasně kralovaly domácí Panenky, které si nakonec ve veselské hale „Peklo“ otevřely střelnici. Nasázely svému soupeři, který přijel s hodně omlazeným kádrem, celkem devětatřicet branek, přičemž další góly v síti Písku byly na spadnutí, ale na druhou stranu domácí náročný fanoušek musí pochopit, že ne vše, co letí do prostoru branky, musí skončit gólem. Navíc brankostroj domácích zajímavě okomentoval v průběhu druhého poločasu jeden ze skalních veselských fandů, když řekl: „Ať si holky nechají nějaké branky i na tři venkovní výjezdy, které budou po tomto zápase následovat!“

A měl pravdu, protože až nejbližší duely ukážou skutečnou kvalitu současného kádru kouče Hudáka. Veselanky se postupně představí v Šaľe a v Michalovcích, aby trojzápasový výjezd zakončily v rámci devatenáctého kola na Hané v Olomouci.  

Písečanky byly „ve hře“ pouze ve čtvrté (1:1) a v osmé minutě, kdy na veselském ukazateli skóre svítilo 3:3. Jinak to byl nadmíru jednoduchý zápas, ba chce se říct i směrem k soupeři, že se v podstatě jednalo o zajímavý tréninkový mač. Hostující hráčky totiž k většímu vypětí domácí házenkářky nedokázaly přinutit, a tak bychom brali toto utkání jako zápas s povinnou výhrou a vylepšením si stávajícího skóre. Nic jiného v tom nehledejme!

V čase 54:32 dostala hostující Veronika Michková po třetím žlutém dvouminutovém trestu červeného žolíka.


STATISTIKA UTKÁNÍ:

Branky Písku: Kristýna Kubišová 5, Michaela Boorová 4, Andrea Königová 4, Veronika Michková 4, Adéla Velková 4, Michaela Součková 2, Veronika Cyprysová 1, sedmimetrové hody: 6/5 – 0/0, vyloučení: 0:5 (ČK: hostující Michková v 55. minutě), rozhodovaly Kateřina Brzósková (Zlín) a Karolína Pavelová (Opava), delegátem na utkání byl Petr Směja z Brna, hráno před 220 fanoušky.


SESTAVA A BRANKY VESELÍ NAD MORAVOU:

Simona Lekešová, Dagmar Beranová, Adéla Hřebejková – Mária Olšovská 9/4, Pavlína Zemčíková, Kateřina Novotná 6/1, Dagmar Lukšíková 5, Kateřina Slováková 1, Nikol Vinklárková, Jana Šustková 4, Dominika Valovičová 1, Tereza Divílková 2, Sabina Kutálková 2, Nikol Soldánová 4, Eva Veselková 5.


„Po zápase v Trenčíně, který nám zrovna moc nevyšel, jsme se chtěli dostat opět do pohody, protože nás teď čekají venku tři těžké zápasy v řadě. Hostujícímu Písku chyběly klíčové hráčky, které tam měl na počátku této sezony. My jsme se zpočátku dostávali složitě a hůř do vyššího náskoku. Nakonec nám pomohly branky z našich rychlých útoků,“ řekl na tiskové konferenci po tomto jasně vedeném souboji veselský lodivod ĽUBOŠ HUDÁK.

„Od začátku tohoto zápasu byl znatelný rozdíl. Veselanky jsou podle mě černým koněm celé MOL ligy! My se potýkáme s obranou, protože tam máme mladá a nezkušená děvčata. Na jednu stranu je sice fajn, že jsme dali Veselankám čtyřiadvacet branek, ale dostat devětatřicet gólů, to moc netěší. Jinak jsme dnes odehráli to, na co aktuálně máme,“ hlásil zklamaný kouč jihočeského výběru VLADISLAV JORDÁK.


DALŠÍ VÝSLEDKY 15. KOLA:

DHK Baník Most – HK Slovan Duslo Šaľa 24:23 (12:12), 525 diváků,

DHC Slavia Praha – DHC Sokol Poruba 17:19 (!) (9:12), 150,

Iuventa Michalovce – HK AS Trenčín 42:28 (20:12), 480,

DHK Zora Olomouc – Bemaco ŠŠK SLŠ Prešov 20:13 (10:8), 170,

HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – HC Zlín 26:24 (!) (13:13), ?,

volno měl HK HODONÍN.

(pol)

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY