Drtiči schytali výprask na ledě šumperských Draků. O víkendu měli volno

Main_10-b-foto-1-hokej-_umperk-hodon_n-5-2018

HODONÍN – Na Draky to prostě Hodonín neumí. Ani v tomto středečním souboji nedokázal domácí celek pokořit a opět odcházel z ledové plochy v roli poraženého. Šumperk přivítal na lavičce nového kouče, Slováka Jozefa Zavadila, který se po letech opět vrátil do města, které leží pod vrcholky Jeseníků.

DRUHÁ HOKEJOVÁ LIGA (SKUPINA VÝCHOD) – 39. KOLO:

DRACI ŠUMPERK – SHK HODONÍN 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Do prvních minut tohoto klání vstoupili Drtiči náramně aktivně, ovšem v brance Draků stal pilíř se jménem Lakosil. Ten několik pokusů a závarů před vlastní brankou zlikvidoval, a naopak se mohl těšit v páté minutě, kdy jeho spoluhráč Fischer po přesně načasované přihrávce Ostřanského otevřel gólový účet středečního zápasu – 1:0. Skóre mohl navýšit domácí Ostřanský, ale brankář Ondřej Haloda vyšel z této konfrontace jako vítěz.

I start do druhého dějství vyšel lépe Drtičům, ale tentokrát je totálně zklamala koncovka. Když domácí přežili několik pokusů Hodonína ztéci jejich branku bez výraznější újmy (myšleno gólu), přišla akce Draků ze třiatřicáté minuty, po které se mezi střelce znovu zapsal Fischer – 2:0. Ale bylo pro hostující celek ještě hůř, a to o necelé dvě minuty později, kdy po akci Gewiese se dostal do zakončení Králík, a protože mířil přesně, domácí byli na koni, neboť vedli již 3:0. V závěru pro Drtiče hodně nepovedené třetiny se dostal i přes faul k puku domácí Ostřanský, aby vybídl k samostatnému úniku spoluhráče Lehečku, který zvládl dobře forhendový blafák a způsobil tak velký smutek v hostujícím táboře – 4:0.

Ve třetí třetině měli domácí velkou šanci na zvýraznění svého vedení, když hráli dvě minuty přesilovku pět na tři, ovšem tato hra se jim nevydařila. Nicméně to domácí hokejisty nemuselo vůbec mrzet, neboť si nakonec připsali hodně důležitou výhru a tím se ještě více přiblížili na bodový dosah právě Drtičům z Hodonína.

STATISTIKA UTKÁNÍ:

Branky a přihrávky: 5. Radek Fischer (Lehečka, Ostřanský), 33. Radek Fischer (Bažant, Lehečka), 35. Lukáš Králík (Gewiese, Schejbal), 39. Jakub Lehečka (Ostřanský, Fischer), vyloučení: 3:6, využití a v oslabení: 0:0, rozhodovali: Šudoma – Kleprlík a Čelechovský, střely na branku: 28:29, sledovalo 728 diváků.

„Jsem moc rád, jak to mužstvo zvládlo, hlavně po bruslařské stránce. Zatím toho nemohu moc říct, protože jsem měl s Draky jen dva tréninky a nějakou teorii, nic víc. Musím každopádně klukům poděkovat za disciplinovanou hru. Do zápasu dali srdíčko, protože chtěli jít za vítězstvím. Hodonín byl velmi těžkým soupeřem, proto se úspěchu proti němu vážím. Taky nás podržel Vlasta Lakosil v brance, který má fazonu a musíme si jeho výkonů považovat,“ řekl po souboji domácí trenér JOZEF ZAVADIL.

„Dnes nám to bohužel nevyšlo. Snažili jsme se vycházet ze zabezpečené obrany, ale nešlo nám to. Domácí nás trestali z brejků. Ukázalo se, jak na tom jsme v porovnání s našimi přímými konkurenty. Někteří hráči na sobě musí zapracovat, pokud u nás chtějí hrát v play-off,“ řekl zklamaný hodonínský kormidelník ROMAN ČECHMÁNEK.

DALŠÍ VÝSLEDKY 39. KOLA MAJÍ TUTO PODOBU:

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Tatra Kopřivnice 3:4 (1:1, 1:2, 1:1),

Hokejový klub Opava – HC RT TORAX Poruba 2011 2:5 (0:3, 1:1, 1:1),

volno měl tým HK Ďáblové Nový jičín.

DRUHÁ HOKEJOVÁ LIGA (SKUPINA VÝCHOD) – 40. KOLO:

Poruba – Valašské Meziříčí 2:3 (0:1, 1:1, 1:1),

Šumperk – Opava 4:3 po samostatných nájezdech (0:1, 2:2, 1:0 – 0:0), rozhodující nájezd proměnil Daniel Vachutka,

Kopřivnice – Nový Jičín 3:2 (0:0, 3:1, 0:1),