Hodonínští hokejisté prohráli již třetí zápas v řadě

Main_9-a-foto-2-sobotn_mu_z_pasu_mezi_hodon_nem_a_valmezem_nechyb_la_ani_ru_n__v_m_na_n_kolika_dvojic_mezi_sebou-6-2018
Během sobotního zápasu 2. hokejové ligy jsme viděli i ruční výměnu několika d... | FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HODONÍN – Druhá hokejová liga (skupina Východ) měla v minulém týdnu na programu opět dvě kola.

Tým kouče Romana Čechmánka má za sebou totálně neúspěšnou třetí dekádu v měsíci lednu 2018, když jeho svěřenci hráli od 20. - 31. ledna vždy na ledě soupeřů, a vždy to byly neúspěšné, tedy bodově ztrátové, výjezdy. Začalo to v Porubě (2:4), pokračování bylo na ledě šumperských Draků (0:4), aby černou sérii zakončil Hodonín třetí porážkou v řadě za sebou ve středu v Opavě v poměru 3:5. V sobotu si pak Hodonín částečně napravil reputaci, když doma zdolal hodně zarputilé a odolné Valachy z Valašského Meziříčí.

DRUHÁ HOKEJOVÁ LIGA (VÝCHOD) – 41. KOLO:

HOKEJOVÝ KLUB OPAVA – SHK HODONÍN 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)

Zpackaná první třetina ze strany Jihomoravanů nakonec rozhodla, že u Slezanů Drtiči těžko uspějí. Přitom do patnácté minuty prvního dějství to byl vyrovnaný duel (0:0), ale přišla doslova strašidelná pětiminutovka, která postihla Drtiče a samotnému zápasu dala již svůj ráz. Vše odstartovala úspěšná dorážka domácího Štindla z patnácté minuty (1:0), dvě minuty před první sirénou potrestal vyloučení hostujícího beka Mojžíše střelou mezi kruhy Hartmann (2:0), aby v poslední minutě této části po nahozeném puku Černého od modré čáry uspěl v chytré teči Slezan Chalupa – 3:0.

Ve druhé části se do první vážnější situace na ledě opavského zimního stadionu dostal hostující Hajný, ale před gólmanem Waneckim neuspěl. Toho překonal až ve 34. minutě Kadlec a snížil tak stav zápasu na 3:1 z pohledu domácích hokejistů. V závěru druhé třetiny chybil při rozehrávce hodonínský brankář Štěpanovský, čehož lehce využil domácí Herman, který mířil v podstatě do prázdné branky – 4:1.

Prvních deset minut třetí části bylo dosti nezáživných, ale ve zbytku duelu to již bylo hodně zajímavé a pro fanouška vlastně dramatické až do poslední sekundy. Nejprve dobře sehranou akci Drtičů úspěšně zakončoval Kužílek (4:2), aby o necelé dvě minuty později pálil přesně Jurča (4:3) a rázem bylo o co hrát. Hosté z jihu Moravy zkusili v samém závěru hru bez brankáře, ovšem domácí výhru nakonec pečetili po střeleckém pokusu Tichého do prázdné branky – 5:3.

STATISTIKA ZÁPASU:

Branky a nahrávky: 15. Jan Štindl (Šendera, Vítek), 19. Ondřej Hartmann (Šindelář, Štindl), 20. Petr Chalupa (Černý, Šindelář), 40. Bohumil Herman (Štindl, Černý), 60. Josef Tichý při hře Drtičů bez gólmana do prázdné branky – 34. Jakub Kadlec (Hladiš, Mojžíš), 51. Jakub Kužílek (Kadlec), 52. Petr Jurča (Mojžíš), vyloučení: 5:8, využití: 1:0, v oslabení: 0:0, střely na branku: 33:49, rozhodovali: Václav Šutara (Havířov) – Pavel Rychlý (Zlín) a Milan Vengřin (Ostrava), 272 fanoušků.

„Dnešní zápas se mi hodnotí velice špatně, protože jsme k němu přistoupili velmi laxně. Jako kdybychom nastoupili proti týmu, který nikdy nikoho neporazil a nám se tak nemohlo nic stát. A podle toho i náš výkon vypadal, zejména v první třetině. Od druhé třetiny jsme se sice zlepšili, ale pořád to nebyl ten výkon, kterým bychom domácí přehrávali a ze kterého bychom byli schopni dávat branky. Dnes nás opět trápila nedisciplinovanost. Zbytečná vyloučení se totiž opakují neustále dokola. Je nejvyšší čas s tím začít něco dělat, protože ta nedisciplinovanost se nestala poprvé a hodně to sráží náš výkon. Hráli jsme špatně, a to si hráči musí uvědomit a změnit svůj přístup,“ řekl po třetí porážce v řadě hodně zklamaný hodonínský lodivod ROMAN ČECHMÁNEK.

DALŠÍ VÝSLEDKY 41. KOLA:

HC Bobři Valašské Meziříčí – Draci Šumperk 2:1 (1:1, 0:0, 1:0), 321 diváků,

HK Ďáblové Nový Jičín – HC RT TORAX Poruba 2011 2:4 (1:1, 1:1, 0:2), 249,

volný los měl tým HC Tatra Kopřivnice.

DOHRÁVKA 35. KOLA – HRÁNO V PONDĚLÍ 29. LEDNA 2018:

Kopřivnice – Poruba 4:3 po prodloužení (1:1, 1:0, 1:2 – 1:0), rozhodující branku dal v 62. minutě domácí kapitán Ondřej Sluštík, 428.

DRUHÁ HOKEJOVÁ LIGA (VÝCHOD) – 42. KOLO:

SHK HODONÍN – HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Drtiči si potřebovali udobřit své fanoušky, protože měli za sebou nepříjemnou sérii tří proher v řadě, ale ani tento sobotní duel nezačali podle představ. Nejprve po necelých dvou minutách trefil tyč branky Kotvana Valach Studený, aby v šesté minutě po vyhraném vhazování Dvořáka se dostal kotouč na hůl snajpra Pořického, který bez pardonu napálil černou pryž do domácí svatyně – 0:1. To byl přesně ten úvod, který si Drtiči nepřáli. Navíc vedoucí branka hosty evidentně nakopla a vytvářeli si další slibné příležitosti. Velkým štěstím pro domácí bylo, že už se žádná akce hostů gólově neujala a tak se poprvé odcházelo do kabin jen za stavu 0:1 z pohledu hodonínského celku.

Na začátku druhého dějství zahráli Drtiči skvěle přesilovku, když střelu Žabčíka od modré tečoval Hajný tak šikovně, že brankář hostů Plšek byl bez nároku – 1:1. I domácí vyrovnávací branka zdravě nabudila a přišla další zajímavá situace před brankou Valachů, ovšem Kužílkův pokus do protipohybu hostujícího gólmana neměl gólové parametry. To měla až Kadlecova akce ze 27. minuty, po které šli domácí v utkání poprvé do vedení – 2:1. O minutu později šel na trestnou lavici hostující Brunec, ale místo dalšího gólu v síti Valachů přišel šok z hokejky Daňka, který využil zaváhání domácí obrany a ve vlastním oslabení vyrovnal na 2:2. Přesto nakonec odcházeli do kabiny spokojenější Drtiči, když dělovka Mojžíše sice zbrzdila výstroj gólmana hostů, puk si ale přesto našel cestu do sítě – 3:2.

Ve 49. minutě dali sice hosté branku, když Brunec vymetl domácí šibenici, ovšem čarový rozhodčí odpískal těsné postavení mimo hru a tak branka nemohla platit. To neunesl „úspěšný“ střelec, který za nevhodné protesty vyfasoval následně desetiminutový osobní trest. Přesně v polovině třetí třetiny se prosadil Hajný, jenž sklepnul ze vzduchu puk tak šikovně, že ten se za okamžik třepotal v hostující svatyni – 4:2. A protože tři minuty před koncem vymetl šibenici hostující branky Mojžíš (5:2), bylo zcela zřejmé, že důležité tři druholigové body zůstanou na Moravském Slovácku.

STATISTIKA UTKÁNÍ:

Branky a přihrávky: 24. Jakub Hajný (Žabčík, Kadlec), 27. Jakub Kadlec (D. Vaněk, Hajný), 37. Pavel Mojžíš (Hložánek, Matula), 50. Jakub Hajný (Kadlec), 57. Pavel Mojžíš (Peš, Hložánek) – 6. Jakub Pořický (Dvořák), 28. Josef Daněk (Kývala), vyloučení: 6:8, navíc Pořický a Brunec (oba ValMez) na 10 minut, využití: 3:0, v oslabení: 0:1, střely na branku: 41:29, rozhodovali: Ondráček – Vašíček a Král, sledovalo 1176 fanoušků.

„Dnes to byl daleko lepší výkon, než tomu bylo v minulém souboji v Opavě. Z naší strany to bylo týmovější a bylo vidět, že nás trochu hryzalo svědomí z toho, že se nám to minulé utkání nevydařilo. Kluci dnes předvedli dobrý a týmový výkon. Musím však podotknout, že soupeř předvedl velmi dobrý výkon. Je vidět, že posily, které Valaši přivedli, týmu pomohly a Valašské Meziříčí bude nepříjemným a těžkým soupeřem pro každé mužstvo i v play-off,“ řekl po výhře kouč Drtičů ROMAN ČECHMÁNEK.

„V první třetině jsme hráli to, co jsme chtěli hrát. Dali jsme branku a myslím si, že s první částí jsme mohli být spokojeni. Ve druhé třetině jsme se začali padesát metrů od naší branky dopouštět faulů: byli to ti samí hráči a byly to úplně zbytečné zákroky. Tato zbytečná vyloučení postavila domácí na nohy a nám se na to až do konce zápasu nepodařilo zareagovat,“ konstatoval hostující lodivod JIŘÍ WEINTRITT.