Oba regionální týmy v nejvyšší házenkářské lize žen o víkendu prohrály

Main_10-a-foto-1-nov__kou__hk_hodon_n-ren__kump_n-6-2018
Nový trenér HK Hodonín, René Kumpán, dává právě pokyni své svěřenkyni Natáli... | FOTO: Redakce

HODONÍN – Šestnácté kolo házenkářské MOL Ligy žen začalo již jediným zápasem ve středu 31. ledna, kdy podle předpokladů nestačil v domácím stánku Zlín na favorita ze severu Čech (Most), aby zbývající porce pěti zápasů byla na pořadu v sobotu. Hodonín doma již pod novým koučem René Kumpánem (více na straně 11) nestačil na Hanačky z Olomouce, nezadařilo se ale ani veselským Panenkám, které prohrály na Slovensku v Šaľe rozdílem šesti branek.

ŽENY: MOL LIGA – ŠESTNÁCTÉ KOLO:

HK HODONÍN – DHK ZORA OLOMOUC  20:38 (11:17)

Hodonín začal s touto základní sestavou: Nejezchlebová – Parnčiaková, Poláchová, Tóthová, Vavroušková, Kalinová a Višňovská. Na lavičce sice seděla v dresu pivotka Pospíšilová, ale po předchozím duelu s Michalovcemi, kdy utrpěla poranění ramene, raději na radu lékaře do zápasu vůbec nezasáhla.

Domácí nováček již s novým lodivodem Kumpánem nezačal tento duel špatně, když v šestnácté minutě hrál s favoritem 7:7. Pak byla vyloučena Hanačka Kateřina Růžičková, ovšem hostující házenkářky i v této nevýhodě v 18. minutě skórovaly díky Tereze Fryčákové a tím jakoby předznamenaly další vývoj. To se ale v Hodoníně bohužel opakuje v této sezoně s velkou pravidelností, proto tušíme, že před novým koučem bude práce na jihu Moravy až habaděj!

Co se ale muselo líbit fanouškům v hale TEZA Hodonín, tak to byla úvodní spolupráce gólmanky Nejezchlebové s křídelnicí Patrnčiakovou, po které nejlepší střelkyně hodonínského nováčka dokázala do dvanácté minuty hned třikrát přesně zakončit, když pokaždé dostala přesně načasovaný balon od své gólmanky. Do kabin odcházely Hanačky za šestibrankového vedení, takže druhá půle se již v podstatě jen dohrávala. Na utkání určitě nebude v dobrém vzpomínat domácí spojka Kalinová, která opustila palubovku v 53. minutě po nezaviněném kontaktu s protihráčkou, kdy došlo k poranění hodonínské házenkářky v oblasti hlavy a krku, a zbytek zápasu již jen proležela na lavičce.

STATISTIKA UTKÁNÍ:

Branky za Olomouc: Martina Salčáková 8, Nikola Jansová 5/1, Tereza Fryčáková 5, Kateřina Růžičková 4, Tatiana Gajdošíková 4, Markéta Hurychová 2, Klára Sovová 2, Tereza Kubáčková 2, Michaela Chlandová 2, Valentina Kapsová 1, Magda Kašpárková 1, Vendula Fryčáková 1, Lucie Severová 1, vyloučení: 3:2, rozhodovali: Přemysl Fukala a Radek Mohyla (oba z Ostravy), delegátem na utkání byl Jaromír Petřek, přítomno 170 diváků.

SESTAVA A BRANKY HK HODONÍN:

Vanda Nejezchlebová, Barbora Zichová – Diana Poláchová, Alžbeta Tóthová 4, Valerie Smetková 1, Petra Jadamíková 1, Andrea Jastrábová, Natálie Gärtnerová, Šárka Pospíšilová, Nikola Kalinová 2, Annamária Patrnčiaková 7, Bára Krejčíková 2, Hedvika Nováková, Simona Višňovská 3, Barbora Vavroušková, Michaela Budayová.

„Já blahopřeji soupeři k zaslouženému vítězství. Bojovali jsme tak do šestnácté minuty, než se to zlomilo.Tam mě pak ale zklamala zkušená Míša Budayová, která nepřevzala roli Betky Tóthové. Měla za úkol dobře rozehrávat a podržet balon, to se však nestalo. My jsme to pochopitelně nechtěli tak brzy vzdát, ale dnes nám podle mých představ nezahrála ani jedna spojka. Na druhou stranu nemůžeme ale očekávat, že jako nováček v této soutěži, navíc s takovým mladým kádrem, budeme každého porážet! I proto jsem tuto výzvu na trénování v Hodoníně přijal, protože je tady mladý, perspektivní celek, který by podle mého názoru mohl být zanedlouho klidně i na bedně,“ řekl k prvnímu zápasu na lavičce Hodonína jeho nový lodivod RENÉ KUMPÁN.

„V posledním období jsme se snažili zapracovat na obranné činnosti s přechodem do rychlého útoku a dnes jsme se přesvědčili, že to nese nějaké ovoce. Bylo vidět, že začátek zápasu byl oboustranně trochu nervózní a vyrovnaný, ale potom naše děvčata převzala otěže zápasu do svých rukou a dovedly ho po zásluze do vítězného konce. Za nás to byl dobrý kolektivní výkon a za to jsem moc rád, neboť předtím jsme se potýkali s výkyvy v našich výkonech. Musím ale ocenit i výkon soupeře, který byl bojovný a má v týmu mladé hráčky, což není vždy jednoduché dát dohromady s těmi staršími. To vždy chviličku trvá a chce to svůj čas, než si to trochu sedne. Přeji a fandím hodonínskému týmu, ať se mu daří, protože to je dobré pro celé toto území v rámci naší republiky, že tu máme další ligové družstvo,“ řekl na tiskovce kouč Hanaček JAN HEGAR.

HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA – SHK VESELÍ NAD MORAVOU 35:29 (19:13)

Vše předznamenal již první poločas, který Veselanky prohrály rozdílem šesti branek, což je provázelo po zbytek zápasu. Dokonce ve čtyřicáté minutě prohrávaly hostující hráčky na palubovce slovenského soka o jedenáct gólů (15:26), když předtím za prvních deset minut druhého poločasu byl průběžný stav 8:3 pro Šaľu! V závěrečné desetiminutovce alespoň výši porážky hostující hráčky upravily, ale nakonec to stačilo pouze na prohru rozdílem šesti branek. V dresu poražených se střelecky představila křídelnice Novotná, autorka devíti branek, nejlepší střelkyně Panenek – Olšovská – tentokrát zaostala o dvě branky.

STATISTIKA ZÁPASU:

Nejvíce branek za Šaľu: Lívia Klučková 12/7, Natália Némethová 5, Ivana Trochtová 4, sedmimetrové hody: 7/7 – 6/5, vyloučení: 8:5, ČERVENÁ KARTA: Barbora Königová (Šaľa), rozhodovaly: Barbora Bočáková a Simona Klieštiková, 550 diváků.

SESTAVA A BRANKY SHK VESELÍ NAD MORAVOU:

Simona Lekešová, Adéla Hřebejková, Dagmar Beranová – Mária Olšovská 7/3, Pavlína Zemčíková, Kateřina Novotná 9/2, Dagmar Lukšíková, Kateřina Slováková, Nikol Vinklárková 3, Jana Šustková 6, Dominika Valovičová, Alžběta Klimešová, Tereza Divílková, Sabina Kutálková, Nikol Soldánová 4 (všechny ve druhém poločase!), Eva Veselková. Trenér: Ľuboš Hudák.