Skvělý obrat Drtičů, kteří ve středečním šlágru kola otočili vývoj zápasu

Main_9-a-foto-situace_p_ed_brankou_hodon_na-8-2018
Situace před brankou Drtičů. Ze sobotního zápasu Šumperk versus Hodonín (2:4). | FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Skvělý obrat Drtičů, kteří ve středečním šlágru kola otočili vývoj zápasu z 0:2 na 5:2. Po výhře v Šumperku čeká na Hodonín přímý postup do semifinále play-off!

HODONÍN – Středeční duel ve druhé hokejové lize (skupina Východ) sliboval dobrou a napínavou tajenku, což nakonec i šedesát minut podívané potvrdilo. Vedoucí Poruba začala tento souboj výborně, když v polovině třetí minuty vedla 2:0, a nebýt skvělého Zdenko Kotvana v brance Drtičů, mohlo být klidně rozhodnuto již v prvním dějství. Další minuty přinesly ale jistotu na domácí hokejky, což nejlépe dokumentoval i časový úsek v rozmezí od 21. - 27. minuty, kdy Hodonín čtyřmi góly parádně otočil výsledek. O víkendu pak cestoval Hodonín do Šumperku.

DRUHÁ HOKEJOVÁ LIGA (SKUPINA VÝCHOD) – 45. KOLO:

SHK HODONÍN – HC RT TORAX PORUBA 2011 7:5 (1:2, 4:1, 2:2)

Hosté z ostravské čtvrti Poruba vedli po jednašedesáti sekundách 1:0, ovšem to jim bylo málo. Za dalších pětadevadesát sekund se totiž podruhé rozsvítilo za Kotvanem červené světlo a na ukazateli skóre svítilo 0:2. Bylo velkým štěstím pro domácí celek, že další triviální chyby v obranné činnosti dokázal Kotvan „vyžehlit“ a jen jemu můžou Drtiči děkovat, že do kabin se poprvé odcházelo jen za stavu 1:2.

Šok pro hostující hráče nastal v prvních sedmi minutách druhé třetiny, kdy se nad kluzištěm hodonínského zimáku přehnal doslova gólový uragán v podání domácích hokejistů. Vše odstartovala perfektně sehraná akce Hodonína při vyloučení hostujícího Tadeáše Jaroše (za sekání), když domácímu Žabčíkovi stačilo pouhých pět sekund, aby puk dopravil do klece, kterou hájil od 21. minuty Andreas Kubáň (v první třetině stál v hostující brance Hynek Kůdela). Další přesné trefy do branky ostravských chacharů padly z hokejek Sedláka, Matuly a Matějky (5:1). Poruba sice snížila na 2:5, když při vyloučení Petra Peše se prosadil za šest sekund hostující Haas, přesto museli být po této periodě spokojenější domácí, neboť po dvou třetinách byl stav 5:3 pro Hodonín!

Ve 45. minutě se trefil Matula (6:3) a zdálo se, že o osudu zápasu je definitivně rozhodnuto. Hosté ale zvýšili obrátky, domácí obrana nestíhala a protože na vše nemohl stačit výtečně chytající Kotvan, přišly dva gólové údery Poruby, která se tak ještě stačila v 57. minutě vrátit do zápasu. V poslední minutě hosté sáhli ke hře bez gólmana, ale hodonínský stadion si ještě jednou zakřičel gól (tentokráte jsme v hledišti nenašli ani jednoho fanouška ostravské Poruby!), když z poloviny kluziště zprava od mantinelu zamířil přesně do prázdné branky Sajdl – 7:5.

STATISTIKA ZÁPASU:

Branky a přihrávky: 14:05 Jakub Kadlec (Miklík, Žabčík), 23:45 Zbyněk Žabčík (Miklík, Hajný), 25:36 Jan Sedlák (Jurča), 26:37 Dominik Matula (Mojžíš, Sajdl), 27:00 Jan Matějka (Hladiš, Sedlák), 44:37 Dominik Matula (Miklík, Sajdl), 59:59 Jakub Sajdl (Peš, Mojžíš) – 1:01 Tadeáš Jaroš (Fišera, Jan Káňa), 2:36 Jan Káňa (Švarc, Luka), 28:00 Marek Haas (Luka), 50:05 Jan Puškár (Švarc, Nestrašil), 56:39 David Zachar (Haas, Tomáš Káňa), vyloučení: 5:7, navíc Fojtík a Luka (oba POR.) na 10 minut, využití: 1:2, v oslabení: 0:0, střely na branku: 39:36, rozhodovali: Michal Antonín – Martin Musil a Bohuslav Maloušek, sledovalo 1043 diváků.

„Především jsem moc rád, že se nám povedlo dovést utkání do vítězného konce. Byl to dobrý zápas, ve kterém se oběma týmům dařilo v koncovce. Jsem rád i za to, že jsme dokázali zvrátit nepříznivý vývoj, a i když jsme prohrávali 0:2, tak jsme dokázali tento duel otočit a nakonec zvítězit. Chtěl bych moc poděkovat fanouškům, že nás podpořili a že našim hráčům pomohli. Hokej hrajeme hlavně pro ně a hráči potřebují jejich podporu a to, aby jim fandili a tak jim celý zápas pomáhali. Doufám a věřím, že si to dnes užili a že budou pokračovat v podobné podpoře týmu i nadále,“ hlásil po výborném souboji domácí lodivod ROMAN ČECHMÁNEK.

„Utekl nám začátek druhé třetiny, kdy jsme kvůli zranění byli nuceni střídat gólmana a dostali jsme takové.. no, laciné góly, při kterých ale kluci brankáři nepomohli. No, a ve třetí třetině si to pan rozhodčí velmi dobře pohlídal. Zákroky, které tam na konci zápasu byly a za co naopak vylučoval nás, jako třeba čistě vypíchnutý kotouč, to se mi vůbec nelíbilo. Ale asi to k tomu tady patří! Jsem z toho trochu znechucený, protože to měl nechat hrát. A ten závěr? V poslední minutě krosček zezadu na našeho hráče, ale nic se nepískalo. To nemá význam. Když potřebují body, tak to mají říct a my sem nebudeme jezdit. Jsem znechucený z poslední třetiny a z výkonu rozhodčího v této části,“ lamentoval hostující trenér ALEŠ FLAŠAR.

DALŠÍ VÝSLEDKY 45. KOLA:

HC Bobři Valašské Meziříčí – HK Ďáblové Nový Jičín 1:2 (0:0, 0:0, 1:2),

Hokejový klub Opava – HC Tatra Kopřivnice 7:8 po prodloužení (4:4, 2:1, 1:2 – 0:1),

volný los měl tým Draci Šumperk.

46. KOLO:

DRACI ŠUMPERK – SHK HODONÍN 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Drtiči sice prohrávali od páté minuty 0:1, kdy Vymazal při vyloučení hostujícího Mojžíše přesně zakončoval bekhendem do branky, kterou hájil opět spolehlivý Kotvan, ovšem znovu se ukázal charakter a síla hodonínského celku. Ten totiž po obrátce vývoj otočil, aby ve třetí třetině potvrdil, že právem se drží v popředí druholigové tabulky. Touto výhrou tak dali Drtiči definitivní razítko na svoji účast v letošním play-off, kam postupují přímo do semifinálových bojů.

Vyrovnání na horkém ledě v Šumperku zajistil na začátku druhé periody Jurča, když dorazil do branky soupeře puk po akci hodonínského Matějky – 1:1. Důležitý druhý gól přišel na řadu v závěru druhé části, kdy po podařené akci Sajdla zakončoval nadvakrát Matula – 1:2.

Přesně v polovině třetího dějství dorazil do sítě Draků Kužílkův pokus od modré Matějka (1:3), ovšem domácí se znovu vrátili do hry, když po hrubce v hodonínské defenzivě mířil přesně Králík – 2:3. Radost nakonec ale zaslouženě panovala v hostujícím táboře, neboť z Černohousovy přihrávky od pravého mantinelu profitoval dvojgólový sobotní střelec v dresu Drtičů – Jurča.

STATISTIKA UTKÁNÍ:

Góly a nahrávky: 4:49 Michal Vymazal (Půhoný, Sedlák), 52:35 Lukáš Králík – 21:17 Petr Jurča (Matějka), 38:47 Dominik Matula (Sajdl, Peš), 49:37 Jan Matějka (Kužílek, Černohous), 53:47 Petr Jurča (Černohous), vyloučení: 7:8, využití: 1:0, v oslabení: 0:0, střely na branku: 40:29, rozhodovali: Cabák – Novotný a Šimčík, 760 diváků.

„V první řadě bych chtěl soupeři pogratulovat. Čestně a sportovně musím přiznat, že dnes byl lepší. V tuto chvíli víme, že jdeme do play-off ze třetího místa. Musíme se chystat na vyřazovací část, ovšem budeme to mít těžké. Obránce Jakub Ďurkáč má něco s třísly, takže počet hráčů na tomto postu se nám zmenší. My jsme opět doplatili, stejně jako v Porubě, na koncovku. Závěry zápasů jsou vyhrocené a to úplně zbytečně. Někteří hráči totiž předávají adrenalin na ostatní a pak ta koncentrace jde na úplně jiné věci, než by bylo potřeba,“ míní kouč Draků JOZEF ZAVADIL.

„Podali jsme koncentrovaný a po všech stránkách dobrý výkon. Všichni hráči dnes odvedli maximum. Byl to jakoby play-off zápas, ve kterém měli domácí v první části možná mírně navrch, ale my jsme si vypracovali šance. Od druhé třetiny jsme postupně přebírali otěže a myslím si, že jsme nejenže vyhráli po zásluze, ale navíc jsme předvedli opravdu kvalitní výkon. Věřím, že to v hráčích zůstane a že budeme podobné výkony následně předvádět i v play-off,“ přeje si lodivod Drtičů ROMAN ČECHMÁNEK.