Hodonínské házenkářky sahaly po dvou bodech, nakonec ale berou pouze jeden

Main_10-a-foto-slavia-hodon_n-8-2018
Hodonínská Michaela Budayová (vpravo) přispěla ke konečné remíze 27:27 dvěma ... | FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HODONÍN – Osmnácté kolo společné česko-slovenské soutěže žen v házené přineslo mimo jiné i souboj dvou nováčků soutěže, kteří jsou na samém dnu tabulky MOL ligy. Hodonín byl blízko třetí výhře v sezoně, ovšem po zpackaném závěru bral nakonec jen bod po remíze 27:27. Veselské Panenky měly v tomto kole volný los.

ŽENY: MOL LIGA – 18. KOLO:

HK SOKOL RMK BÁNOVCE NAD BEBRAVOU – HK HODONÍN 27:27 (10:13)

Po hororovém začátku, kdy Jihomoravanky prohrávaly v sobotu večer v páté minutě již 0:4, se situace na palubovce sportovní haly v Bánovcích nad Bebravou „upravila,“ neboť o tři minuty později byl již průběžný stav pro domácí jen 4:3. Ve dvacáté minutě si vzala domácí lavička oddechový čas, ten však více pomohl hostujícím házenkářkám, které dokázaly v časovém rozpětí mezi 20. - 25. minutou otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch ze stavu 8:7 na 8:10. I proto nakonec odcházely do šaten spokojenější hodonínské hráčky, protože si nesly s sebou tříbrankové vedení v poměru 13:10.

Jak se dá ztratit vyhrané utkání, ukázaly poslední minuty této bitvy dvou nováčků MOL ligy. Hodonín ještě v 57. minutě vedl o tři góly (27:24), v čase 59:33 byla vyloučena zkušená Tóthová a o dvě sekundy později proměnila sedmičku nejlepší střelkyně domácích barev (Michnová), aby tak srovnala na konečných 27:27!

STATISTIKA ZÁPASU:

Branky za Bánovce nad Bebravou: Klaudia Michnová 7/3, Eva Turková 7, Alžbeta Obstová 4, Jana Srncová 3, Karolína Matušincová 3/1, Kristína Obstová 3,

sedmimetrové hody: 6/4 – 7/4, vyloučení: 3:7 (ČK: Hedvika Nováková – HO),

rozhodovali: Peter Haščík a Richard Sivák (oba Slovensko), delegátem na utkání byl Marián Jahodka, počet diváků nebyl uvedený!