Bývalý hráč Hodonína Ondřej Lorenc drží první lajnu v Tipsport Superlize v barvách Brna

Main_10-c-foto-ond_ej_lorenc-8-2018-u
Na snímku bývalý hráč hodonínského florbalu Ondřej Lorenc, který nyní hájí ba... | FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HODONÍN - Kapitán, srdcař, hračička a člověk, který nezkazí žádnou srandu. Tak vzpomíná na léta strávená s ONDŘEJEM LORENCEM jeho bývalý trenér Jiří Wagner. Ondřej je prvním hráčem tohoto zkušeného trenéra, který okusil Superligu, a ve které se dokázal i natrvalo usadit. Ondra byl u opětovného vzestupu hodonínského florbalu a společně se Zdeňkem Bajnarem a Tiborem Taiblem nastupuje v současné době v dresu týmu Bulldogs Brno. "Hodonínská florbalová mafie" se tak následně rozrostla i o Patrika Šottla a další hráče z Hodonína, kteří teď tvoří významnou kolonii v krajském městě Brně.

Vznikl z toho částečně tento dvojrozhovor s Ondřejem Lorencem, protože do toho vstupoval nepravidelně i jeho bývalý kouč JIŘÍ WAGNER.

+Jaké to bylo sehrát v barvách brněnského klubu ve městě, které vám dalo florbalové základy (tedy Hodonín - pozn. red.), jeden superligový zápas již v dresu brněnských Buldoků?

Ondřej Lorenc: Vůbec jsem to nečekal, byl jsem rád, že jsem se mohl představit před domácím publikem a hodnotím to s odstupem času jedině pozitivně.

Jiří Wagner: Já to věděl dopředu, byl jsem překvapen, že on to nevěděl do poslední chvilky. O to víc jsem na něj samozřejmě pyšný a mám velkou radost, že to dělám v Hodoníně asi správně. Nebo tak bych to vyjádřil: Aspoň nějaký podíl na tom mám!


+Už tři roky působíte v Brně. Zkuste zhodnotit rozdíl mezi florbalem v Brně a tady v Hodoníně?

O.L.: Největší rozdíl vidím v soupeřích (ligách).

J.W.: Ondra byl fotbalista, a tak mu nedělala spoustu věcí vůbec žádný problém. Jeho adaptace proběhla podle mě nejlépe ze všech hráčů z Hodonína a myslím si, že do týmu zapadl až moc dobře. Sem tam ho ani nepoznávám. (úsměv)


+Jaký hlavní rozdíl je patrný mezi tréninky v Hodoníně a nyní ve vašem brněnském působišti? Předpokládáme, že ten rozdíl bude zřejmý, i s ohledem na soutěž, která se momentálně v Brně na úrovni mužů hraje...

... V Brně se více nacvičují herní situace, a to například souboje jeden na jednoho nebo se hodně hledí na hráčskou individuální zručnost. V Hodoníně se mi zdálo tréninkové zaměření takové všeobecnější, protože tento klub vyžaduje, aby hráči dostali ten správný základ a měli tak co nejlepší šanci se ve sportovní kariéře posunout pokud možno co nejdále.


+Jak hodnotíte s odstupem času skutečnost, že vás Hodonín připravil na vyšší florbalový level? Co vám vlastně účinkování v hodonínském florbalu dalo a jak na to nyní vzpomínáte?

Hodonín mi dal úplný základ florbalu. Když jsem přišel, uměl jsem držet pouze hokejku. Moc mi pomohl Jura Wagner, a i po přestupu do Brna jsme byli v kontaktu. Za sebe můžu říct, že jsem rád, že stále sleduje, kam se ubírá má další kariéra.


+Jste v polovině sezony 2017-2018. Nabízí se proto otázka: Jaké jsou cíle pro zbytek letošního ročníku?

Určitě zlepšit výkon týmu. Máme nyní krizi, tak doufám, že to v juniorce posuneme o něco výše.


+A co vaše případné florbalové sny? Můžete je našim čtenářům prozradit?

Teď, když už jsem v A týmu mužů, tak bych se chtěl mezi dospěláky prosadit a hrát pokud možno pravidelně ve druhé, nebo třetí lajně. No a když se zadaří, tak klidně bojovat i o titul.

J.W.: Myslím si, že Ondra svou povahou může klidně hrát i v první lajně. Je to konstruktivní hráč, který se nebojí chodit do soubojů. A pokud ještě zapracuje na střelbě, může být do budoucna jedním z klíčových hráčů brněnského celku.


+Co dres se lvíčkem na prsou. Ten vás neláká?

Abych se přiznal, tak nad tím jsem ještě nějak zvlášť nepřemýšlel. Ale pokud to přijde, tak to přijde.

J.W.: Byl bych moc rád, kdyby se to někomu z hráčů, které jsem měl možnost připravovat, nakonec podařilo. Byla by to pro mě určitě ta nejlepší odměna. Jinak Ondrovi přeji, aby se mu dařilo, vyhýbala se mu zranění a nikdy nezapomněl, odkud je a ze kterého klubu do Brna přišel.

(pol)


DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
  1. 1 Nic neponechat náhodě a zabrat...


08:29 | 09. Srpen 2019
Zprávy

O pohár starosty

List_sdh-vrbka

Jednodenní soutěž o pohár starosty obce Hrubé Vrbky v požárním útoku mužů a žen zařazenou do soutěže Grand Prix Hodonín připravují horňáčtí hasiči na 18. srpna se ...