Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje byl vyhlášen opět lezec Adam Ondra

Main_sportovec
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok byl v úterý 20. března 2018 v Brně vyhlášen sportovní lezec Adam Ondra. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. V úvodu slavnostního večera hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek poděkoval všem úspěšným sportovcům za jejich výkony v loňském roce.


„Moje poděkování  patří samozřejmě také těm, kdo vytváří zázemí, bez kterého se žádný sportovec neobejde. Mám na mysli trenéry, představitele sportovních klubů a organizací a v neposlední řadě rodinu. Těší mne, že tento večer patřil nejen mladým talentům, ale je mi velkou ctí, že jsem dnes mohl  uvést do síně slávy jihomoravského sportu osobnosti jako jsou Olga Oldřichová, Zdeněk Hlobil a Zdeněk Václavík,“ uvedl hejtman Šimek.


Vyhlášení nejlepších sportovců Jihomoravského kraje za rok 2017 se uskutečnilo v Rotundě pavilonu A na brněnském výstavišti. Nominace kromě návrhů široké odborné veřejnosti vycházely také z vyhlašování Sportovců roku v jednotlivých okresech kraje. Oceněné sportovce v jednotlivých kategoriích vybrala na základě elektronického hlasování komise složena z expertů ze sportovního prostředí a zástupců médií. Kritériem byl výkon dosažený v roce 2017 a příslušnost ke klubu registrovanému v Jihomoravském kraji. Ceny kromě hejtmana předávali členové Rady Jihomoravského kraje či zástupci partnerů akce.

Výsledky v jednotlivých kategoriích ankety:

1. Hlavní kategorie – Sportovec Jihomoravského kraje za rok 2017 – sportovní lezec Adam Ondra

2. Sportovní talent Jihomoravského kraje za rok 2017 – hokejista Martin Nečas

3. Sportovec s handicapem – cyklista Ivo Koblasa

4. Sportovní kolektiv – seniorský tým – HC Kometa Brno

5. Mládežnický kolektiv – AK Olymp Brno – atletika

6. Sportovní akce roku 2017 – Hry VIII. Letní olympiády dětí a mládeže ČR 2017

7. Trenér – Petr Klimeš (cyklistika, Dukla Brno), Antonín Slezák (atletika, AK Hodonín), Libor Zábranský (lední hokej, HC Kometa Brno)

8. Sportovec – sympaťák (cena veřejnosti) - cena Deníku Rovnost – Adéla Hanzlíčková (zápas)

Do Síně slávy jihomoravského sportu vstoupili:


Olga Oldřichová (atletika)

Zdeněk Hlobil (Sokol Veselí nad Moravou)

Zdeněk Václavík (volejbal)


DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
  1. 1 Nic neponechat náhodě a zabrat...


08:29 | 09. Srpen 2019
Zprávy

O pohár starosty

List_sdh-vrbka

Jednodenní soutěž o pohár starosty obce Hrubé Vrbky v požárním útoku mužů a žen zařazenou do soutěže Grand Prix Hodonín připravují horňáčtí hasiči na 18. srpna se ...