VZPOMÍNÁNÍ BÝVALÉHO EX-KANONÝRA PRAŽSKÉ DUKLY FRANTIŠKA KORDULY NA AMERICKÉ TURNÉ

Main_11-fotbal-ocen_n_003
Pro celé zobrazení fotky stačí kliknout na obrázek | FOTO: Soukromý archiv

HODONÍN – Přesně 15. února 2019 tomu bylo šedesát let, kdy se fotbalisté pražské Dukly i s pravým křídelním útočníkem FRANTIŠKEM KORDULOU (narozený 3. června 1938 v Ratíškovicích) utkali ve slavném zápase s brazilským FC Santos, který nakonec senzačně porazili 4:3! Bylo to v rámci druhého turnaje v Mexiku.
Dukla sice prohrávala po devíti minutách již 0:2, ale dokázala se zvednout (ve 20. minutě byl stav 2:2), aby ještě do konce první půle poslal armádní celek do vedení 3:2 další Ratíškovják, Josef Vacenovský, který nyní žije v Praze. Dvacet minut před koncem sice domácí Pepe srovnal na 3:3, poslední slovo ale měla Dukla, když v 80. minutě dal vítěznou branku Pepík Masopust, který už bohužel není mezi námi.
Tento zápas byl ale součástí historického a přitom pro všechny Čechy i památného turné po střední a severní Americe, které začalo startem letadla z pražské Ruzyně 22. prosince 1958 v čase 17:25 hodin. Náš příjemný společník, kterého znám osobně již nějaký pátek a samozřejmě si tykáme, je velký puntičkář a perfekcionalista, takže informace, které podal, jsou bezesporu přesné. Návrat tehdejší slavné Dukly Praha se konal za téměř dva měsíce, a to 20. února 1959, kdy spokojená výprava z tehdejšího Československa vzlétla k nebesům z hlavního města Mexika - Mexiko City – ráno v 8:45 hodin.

Kompletní vzpomínky bývalého kanonýra Františka Korduly alias FAJZY najdete ve čtvrtém čísle NOVÉHO SLOVÁCKA, které vychází v úterý 19. února 2019...

DISKUZE

comments powered by Disqus