DO SEMIFINÁLE POSTUPUJÍ MORAVSKÉ BUDĚJOVICE. ČERNÁ NEDĚLE HODONÍNSKÉHO HOKEJE JE TADY!

Main_ilustra_n__foto-hokej-2.liga-autor_daniel_peka_
Pro celé zobrazení fotky stačí kliknout na obrázek | FOTO: ilustrační foto

HODONÍN – Po týmu SHKM Hodonín (hrálo se již od 13 hodin) neuspěl v „černé“ hodonínské neděli ani druholigový celek Drtičů, který v pátek nezvládl první mečbol na ledě Moravských Budějovic (porážka 1:2 a úprava série na 2:2), takže pátý rozhodující zápas na ledě v Hodoníně měl tudíž určit, kdo se bude radovat z postupu do semifinále.
Nakonec to jsou trochu překvapivě hokejisté z Vysočiny, kteří si odvezli domů třetí rozhodující bodík z této série a již můžou přemýšlet, jak dál... Naopak Hodonín opět ukončil předčasně své působení v play-off, i když před sezonou byly z vedení slyšet hlasy o postupu do první hokejové ligy. Tak snad až příště!
U hostí se opět zaskvěl gólman Dominik Groh, obrana pracovala spolehlivě a protože na hostujících hokejkách bylo v rozhodujících chvílích více klidu a rozvahy, Drtiči museli pouze dotahovat. Za stavu 1:3 ve 35. minutě opustil domácí branku Andreas Kubáň, kterého nahradil Matěj Gajan.
Domácí vrátil do zápasu na začátku 59. minuty (58:03) Jurča, ovšem v čase 59:23 při hře Hodonína bez gólmana mířil přesně Mikeš a bylo zcela zřejmé, kdo se bude radovat z postupu do semifinále...
VÝSLEDEK 5. UTKÁNÍ V SÉRII PLAY-OFF, KONEČNÝ STAV JE 2:3:
SHK iClinic HODONÍN – HC MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 2005 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Góly: 28. Marek Růžička, 59. Petr Jurča – 14. Petr Krutiš, 32. Ladislav Rytnauer, 35. Aleš Heinrich, 60. Roman Mikeš do prázdné branky při hře Drtičů bez gólmana,
vyloučení: 4:9, rozhodovali: Michal Škrobák, Jiří Škach – Tomáš Kučera, Pavel Blažek, diváci: 1587.