NAFTAŘI SI ZAKNIHOVALI POVINNOU VÝHRU NAD POSLEDNÍM TÝMEM TŘETÍ LIGY

Main_11-2-fotbal-ilustra_n__foto-web_str_nky
ilustrační foto | FOTO: Soukromý archiv

HODONÍN – Hodonín stále nemá garanci záchrany v MSFL, neboť po sestupu Znojma z druhé ligy padá ve třetí nejvyšší soutěži na Moravě a Slezsku hned kvarteto posledních celků tabulky po 30. kole! Sobotní duel s beznadějně posledními Valachy začali domácí dobře, když po třetině zápasu vedl domácí tým výrazně 3:0 a v dalším průběhu již nebylo co řešit.Důležitá a hodně uklidňující branka padla ve 25. minutě, kdy po rohu Petra Fojtíka se hlavou prosadil spoluhráč Suchý – 2:0.
„Tyto standardní situace v tréninku nacvičujeme. Jsem rád, že mě ve vápně soupeře přesně našel centr Fojťase (Fojtík) a bylo jen na mě, abych hlavou zamířil přesně mezi tři tyče, což se nakonec i povedlo,“ hlásil těsně po utkání spokojený stoper Hodonína a střelec druhé branky v utkání, MICHAL SUCHÝ.
Po přestávce domácí přidali další tři góly a po zásluze se mohli radovat z deváté výhry v tomto soutěžním ročníku. Hosté na jihu Moravy jen potvrdili, proč jsou po právu na poslední příčce třetiligové tabulky. V utkání měli snad jedinou výraznou šanci, a to ve 36. minutě, když hlavičkový pokus vytáhl zpoza břevna brankář Hodonína Martin Petráš!
Další utkání sehraje Hodonín v Hulíně, aby v posledním kole přivítal doma Líšeň!
VÝSLEDEK:
FK HODONÍN – TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 6:0 (3:0)
Góly: 31. a 82. Jose Ricardo Mujica Piňa, 9. Massamba Saltigué Papa Dione, 25. Michal Suchý, 54. Filip Žák, 84. Jan Hromek,
ŽK: 1:2 (u HO: v 73. minutě Petr Kyselka),
střely na branku: 11:3,
mimo: 12:3,