Přestupová bomba: Uhřice posílí ex-ligový Pacanda!

UHŘICE - Hodně vzruchu přinesla informace z minulého týdne, jenž se „upekla“ ve fotbalovém klubu SK Uhřice, který hraje Okresní ligu Hodonínska a v jarní části ulovil vskutku velkou rybu. Do tohoto týmu, který má dva celky (mimo mužů je to i tým žáků) a celkový rozpočet na sezonu činí kolem 300 tisíc korun (z toho samotná obec přispívá do klubové pokladny částkou 70 tisíc, zbytek finančních prostředků musí zajistit již místní funkcionáři – pozn. red.), přichází na hostování do 30. 6. 2013 bývalý ex-ligový fotbalista Sparty Praha a brněnské Zbrojovky, útočník 35letý Milan Pacanda.

„Náš hráč Tomáš Valihrach byl na hostování v týmu Mokrá-Horákov (Krajský přebor), kde se seznámil s Alešem Vojtíškem, jenž loni na podzim hostoval spolu s Milanem Pacandou v FC Čáslavicích-Sádku, které hrají Krajský přebor Vysočiny. Po skončení hostování se tak otevřela debata v našem výboru, že by nebylo marné vylepšit renomé fotbalu na Hodonínsku, a tak jsme vstoupili do jednání se samotným hráčem. Tato myšlenka vznikla někdy v únoru, postupně to ale nabralo takové obrátky, že ve středu jsme v Brně u sportovního ředitele Zdeňka Kudely klubu FC Zbrojovka Brno provedli řádnou platbu za půlroční hostování samotného hráče, který za nás již nastoupil v přípravě v Morkovicích, kde jsme porazili jasně 8:3 účastníka OP Vyškovska – tým Vícemilic,“ prozradil týdeníku Nové Slovácko Petr Meduna, předseda a trenér SK Uhřice v jedné osobě.

Podle našich informací je částka za hostování standardní na poměry Okresní ligy Hodonínska, čili nic extra. Finanční podmínky pro samotného hráče se budou řešit díky sponzoru, který si ale nepřál být jmenován. Každopádně my v redakci tento počin malého klubu v Uhřicích vítáme, neboť si myslíme, že tento hráč, jenž je stále členem Zbrojovky Brno, má stále fotbalově co nabídnout a hladový fotbalový fanoušek našeho regionu takovou personu jen s radostí uvítá.

DISKUZE

comments powered by Disqus


08:29 | 09. Srpen 2019
Zprávy

O pohár starosty

List_sdh-vrbka

Jednodenní soutěž o pohár starosty obce Hrubé Vrbky v požárním útoku mužů a žen zařazenou do soutěže Grand Prix Hodonín připravují horňáčtí hasiči na 18. srpna se ...