Javorník: jediný krojovaný ples na Horňácku

Main_5.javorn_k_0
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

JAVORNÍK – V malém prostoru obecního sálu v Javorníku se o víkendu konal  jediný krojový a také hodně veselý ples na Horňácku. Před půlnocí zde bylo pořádně horko, k němuž přispěly i taneční páry na parketu i hudecká kapela složená z muzikantů sesbíraných z několika obcí regionu. Mezi tanečníky se našel se i odvážný senior z nedaleké Velké nad Veličkou, který večer na parketě provrtěl celý večer s mladými děvčaty v pravém horňáckém „kožuchu“. 

O narychlo secvičené organizované pásmo se postarali v průběhu plesu domácí zpěváci z mužského,  ženského sboru a snaživí tanečníci ze souboru Kvas.  Javornický krojový ples ukázal svou svéráznou atmosférou i letos, proč se sem přespolní návštěvníci rádi vrací pobavit. Horňáci zde naplno ukazují, že i z malého plesu způsobem „šak do nějak dopadne“, se dá udělat velká společenská událost.

„Vyšlo nám to podle našich představ. Přišel rekordní počet lidí. O tombolu byl oproti minulým rokům také větší zájem,“ hlásila nám na druhý den při uklízení sálu zpěvačka z javornického sboru Zdeňka Hrbáčová.

DISKUZE

comments powered by Disqus