Budoucnost Jančovky dostává konkrétní obrysy

Main_jan_ovka
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

KYJOV – Sál Jančovku, který v roce 2013 Město odkoupilo od původních majitelů a svěřilo do nájmu neziskové organizaci Jazzklub Kyjov, čeká kompletní rekonstrukce. Smlouvu na zhotovení projektu občanské sdružení podepsalo s architektem Vladislavem Králíčkem, který již vyhotovil architektonickou studii  objektu.

„Veškerá projektová dokumentace by měla být hotová do tří měsíců,“ uvedl Vítězslav Začal, předseda Jazzklubu Kyjov s tím, že město uvolnilo za tímto účelem 250 tisíc korun. Objekt čeká zateplení, bude potřebovat novu střechu i fasádu.  Dále bude nutné vyřešit topení a vyměnit okna, provést rekonstrukci toalet i úpravu venkovního prostoru – zahrádky,“ přibližuje Víťa Začal s tím, že  jedním z požadavků na rekonstrukci je snížení provozních nákladů.

„Vnitřní dispozice zůstane při starém. Hlavní sál propojený se zahradou, bar a zázemí. Klub nechceme rapidně měnit ani bourat a stavět znovu,“ vysvětluje architekt Vladislav Králíček, který pochází z Kyjova a v současné době pracuje v Praze.

Financování samotné stavby si vyžádá náklady asi osm milionů korun. „Tyto peníze budeme v součinnosti se sdružením Kyjovské Slovácko v pohybu a její vedoucí Annou Čarkovou žádat z evropských fondů,“ dodal Vítězslav Začal.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY