Svérázný Oskar je na sjezdovce pořád. Teď už v podobě sochy

Main_socha1
FOTO: Tonda Vrba

JAVORNÍK – Osobnost Oskara Resla patřila několik let k lyžařskému areálu v Javorníku. S prostředím se svérázný muž doslova sžil nejenom v zimní sezoně, obětavě zde pomáhal různými činnostmi a byl „duší“ známého sportoviště. Vloni však ani ne šedesátiletý muž po nemoci zemřel a mezi kamarády po něm zůstalo hodně prázdné místo.

„Chybí nám, a proto jsem přišel s nápadem, že si ho budeme připomínat aspoň dřevěnou sochou. Podpořil mě v tom i autor díla,  rezbář-sochař a známý sportovec Ivan Šmíd, který Oskara také osobně znal,“ sdělil iniciátor pěkné vzpomínky na kamaráda, člen provozujícího klubu Zdeněk Veselý z Veselí nad Moravou. Téměř tři metry vysoké dílo vytvořil Šmíd motorovou pilou.

Při letošní lyžařské zimní sezoně tak bude na podstavci „dřevěný Oskar“ vítat v areálu při vstupu lyžaře přes den i za umělého osvětlení, jak to tady dělal běžně Javorničan Oskar Resl za svého života.

DISKUZE

comments powered by Disqus


22:56 | 20. Únor 2018
Kultura

Výstava představí jazyk esperanto

List_esperanto-151906_1280

Hodonín – Po celé České republice putovala výstava s názvem Je esperanto mrtvý jazyk? a nyní ji zájemci mohou spatřit i v prostorách hodonínských lázní. Po jednatřicet...