Hodonínští gymnazisté zazářili v Bludišti

Main_07_otv_bludiste
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

OSTRAVA/HODONÍN – Nadmíru zdatně si vedli studenti hodonínské kvarty v televizní soutěži České televize Bludiště. Dokázali totiž vyhrát tři kola v řadě a získat tím poukaz do lanového centra dle vlastního výběru.

Bystrého ducha, ale i dobrou fyzičku museli prokázat všichni čtyři vybraní zástupci čtvrtého ročníku osmiletého studia. Soutěž Bludiště je totiž kombinací obojího. „Výběr probíhal hlasováním tak, že každý ze třídy napsal na lístek čtyři jména. Ti, kdo získali nejvíce hlasů, byli vybráni do čtyřčlenného týmu,“ vysvětlila kapitánka úspěšného družstva Daniela Komínková.

Do Ostravy, kde se televizní soutěž natáčela, jela ovšem celá třída včetně třídní profesorky Daniely Satkeové a její kolegyně Andrey Baumannové. „Jela samozřejmě třídní profesorka jako matička a já jako tetička,“ smála se Andrea Baumannová, která si neodpustila menší dloubanec do studentů: „S lehkou nadsázkou jsme si s kolegyní u odjezdu říkaly, že bychom mohly být už večer doma.“ Poté již s vážností v hlase doplnila: „Samozřejmě, že jsme studentům úspěch přáli a byli jsme na jejich výkony náležitě hrdé,“ doplnila.

Gymnazisté z Hodonína v pondělí porazili Nýdek, a tak je v úterním dopoledni čekalo kolo druhé proti Šalové a po další výhře i třetí s Pardubicemi. Ve třetím kole již šlo o všechno. Pokud by Hodonín opět vyhrál, dostal by poukaz do lanového centra. V opačném případě by se vracel domů s prázdnou. V každém případě se jednalo o kolo poslední, neboť organizátoři soutěže neumožňují žádnému z týmů absolvovat více kol.

Podpora ostatních spolužáků tedy byla více než potřebná. „Opravdu hodně jsme cítili jejich podporu. Povzbuzovali jako mohli,“ popsal počínání spolužáků člen týmu Martin Oharek.

Atmosféra pohltila i obě profesorky. „Bylo to doslova elektrizující. Již od prvního vítězství bylo vidět, že se družstvo doslova sžilo s ostatními studenty v jeden organismus. Mezi soutěžícími a publikem přeskakovala obrovsky pozitivní energie, která jim zůstala doposud,“ všimla si Baumannová.

Výsledkem bylo i třetí vítězství Hodonína, a to v soutěži, na kterou se nedá nijak předem připravit. „Byly tam dotazy z nejrůznějších oblastí jako třeba z filmu, ze zeměpisu či o významných lidech. Žádné okruhy otázek přitom neexistují, takže člověk musí mít opravdu všeobecný přehled a být dobře připraven, což jsme díky našim profesorkám z gymnázia byli,“ vysvětlila kapitánka týmu.

Výhru si chtějí gymnazisté vybrat v červnu v Brně. Podle profesorky Baumannové si ji užije hlavně Hung Vu Quoc, který své spidermanské schopnosti prokázal již v televizi. „Bob (Bohuslav Juráš – pozn, red.), ale taky nebyl špatný,“ zareagoval okamžitě oslovený student.

První kolo bylo v televizi již odvysíláno. Na to druhé se mohou diváci podívat 5. března a na 3. kolo 12. března na ČT1, kde soutěž bude odvysílána od 9.30.

Na fotografii jsou:

Studenti hodonínského gymnázia ve složení (zleva): Martin Oharek, Bohuslav Juráš, Daniela Komínková a Hung Vu Quoc ovládli televizní pořad Bludiště. Oporou jim byly jejich profesorky (zleva): Andrea Baumannová a Daniela Satkeová. Foto: Gymnázium Hodonín

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY