Vracovští pořádají sbírku pro ženu, které žhář podpálil střechu

VRACOV – Antonii Koutné začátkem února doslova shořela střecha nad hlavou. Vyšetřování ukázalo, že požár na půdě rodinného domu tenkrát v noci někdo založil úmyslně. Vedení města se tak rozhodlo, že seniorce finančně pomůže a pomoc mohou také ostatní obyvatelé. Ve městě se na třech místech objevily kasičky.

Na posledním zasedání rada města schválila, že na pomoc odstranění následků požáru poskytne ženě peněžitý dar deset tisíc korun. „Jsme připraveni pomoct například i materiálně. S opravou shořelé střechy by v případě potřeby mohli pomoct

pracovníci Veřejně prospěšných služeb města,“ uvedl vracovský starosta Jaromír Repík a připomněl, že město bezprostředně po požáru nabídlo Antonii Koutné i dočasný azyl na ubytovně. Tuto možnost ale žena nevyužila.

Vracovští zároveň požádali o pomoc také charitu a správu sociálního zabezpečení. A pomoc nyní mohou i samotní občané. „Rada města schválila veřejnou sbírku. Kasičky jsou rozmístěny na třech místech. Jedna je přímo na radnici, v účtárně, druhá pak v prodejně potravin v Okružní ulici a třetí je v pekárně,“ vyjmenoval starosta s tím, že by se měly vybrané peníze použít na obnovu bytového vybavení, které bylo zničené při požáru. Do oprav domu je žena, kvůli nedořešeným majetkoprávním vztahům totiž přímo investovat nemůže. Ze střechy domu stavěného takzvaně do háku se oheň rozšířil taky na přístavek ve dvoře a poškozena byla právě i část vybavení domu.  

Po žháři, který čtvrtého února v noci střechu rodinného domu v ulici Drahy zapálil, přitom police zatím marně pátrá. Speciálně vycvičení psi, kteří místo činu prohledávali, na půdě našli stopy po hořlavých látkách. „Ze stop, které jsme poslali na expertízu do laboratoře, to sice ještě není oficiálně potvrzeno, s největší pravděpodobností se ale jednalo o benzín,“ prozradil Stanislav Klásek, vyšetřovatel příčin požáru hodonínských hasičů.

DISKUZE

comments powered by Disqus