Školáci v parku prověřili své znalosti historie i přírody

Main_les
FOTO: Zdeněk Šmýd

KYJOV – Plný dětí byl kyjovský městský park ve středu dopoledne. Kyjovské Slovácko v pohybu tam uspořádalo hry pro školáky z celého Kyjovska. Prověřili si pohybové dovednosti i znalosti regionální historie mimo školní lavice na čerstvém vzduchu.

V bylo téměř dvacet stanovišť. Přibližně polovina patřila regionální historii a druhá polovina pohybovým a hravým formám. Školáky prověřili zástupci místních sdružení. Gymnastický oddíl vyzkoušel, jestli umí skákat přes švihadlo, lesní školka je nechala se hrát na zvířata lužního lesa. 

Závěr obstaralo vyhlášení výsledků soutěže. Nejlepší týmy dostaly odměny, vyučující dostali výukové materiály vytvořené k této akci.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


08:47 | 06. Srpen 2020
život v regionu

Baťák pozpátku

List_verlari-dodonin-logo

Návštěvníci Baťova kanálu si v neděli 26. 7. a pondělí 27. 7. užili exkurzi do historie veslování. Proběhl zde první ročník akce Baťák pozpátku. Cílem jízdy bylo pro...

08:19 | 06. Srpen 2020
Zprávy

Nulté kolo dětského kvízu

List_kviz-nasedlovice

V Násedlovicích v historických prostorách panské sýpky proběhlo nulté kolo dětského kvízu. Jednalo se o zkušební kolo. Chtěli jsme zjistit, jestli děti o tuto formu s...