Michal Kempný sledoval v Hodoníně turnaj U20, myšlenkami se ale ubírá již ke Světovému poháru

Main_ilustra_n__hokej1
Ilustrační foto | FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HODONÍN – V současnosti nejznámější a nejpopulárnější hodonínský hokejista je bezesporu obránce MICHAL KEMPNÝ, který po roce v ruském Omsku začne svoji další hokejovou pouť ve vysněné NHL, a to konkrétně v klubu Chicago Blackhawks. Ještě předtím jej ale čeká mimořádně sledovaná akce, kterou bude Světový pohár nejlepších hokejistů této planety, jenž se uskuteční od 17. září do 2. října v kanadském Torontu. Přítomnost hodonínského rodáka (narozený 8. září 1990) v jeho rodišti jsme využili ke krátkému povídání.

Sledujete hodonínský hokej a pokud ano, jak vidíte jeho další možnosti na mapě České republiky.

V Hodoníně mám spoustu kamarádů, kteří hrají za Drtiče, takže určitě to nejde úplně mimo mě. Pokud mám čas, tak na hokej tady zajdu. Myslím si, že Hodonínu by první liga slušela, ale je to o tom, aby se sešlo více faktorů dohromady, což bývá hodně těžké.

Na dveře klepe pomalu Světový pohár, který začne ve druhé polovině září v Torontu. Jak se na tuto akci těšíte?

Samozřejmě se moc těším, protože Světový pohár se bude konat po dvanácti letech a bude to určitě hodně prestižní turnaj. Nebude to nic jednoduchého, protože v Kanadě se představí nejlepší hokejisté světa, ale já si chci každý zápas maximálně užít. Za ostatní kluky můžu říct, že do všech utkání vložíme úplně všechno a uvidíme, co se stane.

Jak to vypadá s vaší angličtinou? Sice tam budete mít za spoluhráče Michala Rozsívala a Slováky Mariána Hossu a Richarda Pánika, přesto budete asi více spoléhat na sebe.

Je fakt, že angličtinu jsem se nikdy neučil, takže začínám od nuly. V Brně chodím na doučování, snažím se to co nejlépe vylepšit. Důležité bude samotné prostředí, protože kolem uslyším jenom angličtinu. Věřím, že to brzy zvládnu.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY