Kriminalisté z Toxi týmu zadrželi nadstandardní varnu pervitinu

Main_02__er_kr_-_drogy
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

KYJOV – Drogová scéna na Kyjovsku dostává v poslední době dost na frak. Prozatím poslední úspěch slavili kriminalisté ze speciálního Toxi týmu před pár dny, kdy se jim podařilo zajistit nebývale velkou varnu pervitinu včetně tří nebezpečných pachatelů.

Celý měsíc trvaly pečlivé přípravy, než členové Toxi týmu mohli realizovat zásah, který navazoval na nedávnou úspěšnou akci Opera, při níž se podařilo v Lovčicích a Nechvalíně zadržet trio podezřelých z výroby a distribuce drog.

Tentokrát se zákrok odehrál nedaleko Kyjova v zahrádkářské kolonii zvané Polámané. Policisté zadrželi tři osoby, dva muže a ženu. „Oba muži byli přitom už v minulosti za drogovou trestnou činnost odsouzeni. Třicetiletý muž jednou a druhý zadržený pachatel, čtyřiačtyřicetiletý muž dokonce třikrát,“ uvedl kriminalista z hodonínského Toxi týmu, jehož jméno musí z pochopitelných důvodů zůstat utajeno.  

Policistům se tentokrát podařilo zajistit nebývale velkou varnu. „Jde především o objem zajištěných chemikálií k výrobě pervitinu. Látky, jako je jód nebo červený fosfor totiž nelze běžně koupit v obchodě,“ upozornil člen Toxi týmu. Skutečnost, že se jednalo o velkovýrobce, potvrzuje i fakt, že kromě velké varny kriminalisté na místě zajistili i takzvanou cestovní. „Měli ji nachystanou v batohu. Tak aby ji mohli použít k výrobě drogy kdekoliv v terénu,“ vysvětlil člen Toxi týmu s tím, že oběma mužům, kteří pervitin vařili, nyní hrozí až desetileté vězení. „Starší z pachatelů, čtyřiačtyřicetiletý muž, je nepoučitelným recidivistou. Na svobodě je teprve od května loňského roku a ihned jsme měli signály, že opět vyrábí pervitin,“ kroutil hlavou policista z hodonínského Toxi týmu, který v zahradní chatce dělal prohlídku v souvislosti s podezřením na výrobu drog už i v minulosti.

U zákroku museli policistům tentokrát navíc asistovat i záchranáři. Starší z pachatelů totiž náhle zkolaboval. „Jednalo se o zánět krajiny břišní, muž byl převezen k ošetření do nemocnice v Kyjově,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová. Druhý den, po propuštění z nemocnice, už ale vařič pervitinu putoval do policejní cely. „Vzhledem k trestní minulosti pachatelů a závažnosti páchané činnosti byla na oba uvalena vazba,“ upozornila mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník. Policisté případ přesto stále neuzavřeli a dále jej prošetřují. „V souvislosti s akcí Opera tak máme v jednom spise vazebně stíhaných už pět osob. Za sedmnáct let služby u policie si v rámci jednoho případu nic podobného na Hodonínsku nepamatuji,“ poukázal kriminalista z hodonínského Toxi týmu.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY