Opilá řidička předala volant opilé neřidičce. Bouraly obě

Main_opil_
FOTO: Policie ČR

DUBŇANY – Minulou neděli dopoledne vyšetřovali v Dubňanech dopravní policisté kuriózní dopravní nehodu. Osmnáctiletá řidička vozidla Škoda Felicia se při couvání s autem plně nevěnovala řízení a narazila do zaparkovaného vozidla Renault Scenic, které poškodila. Po dopravní pak z místa dopravní nehody spolu se svou spolujezdkyní ujely.

O pár ulic dále předala řízení vozidla své sedmnáctileté spolujezdkyni, která není držitelkou platného řidičského oprávnění. Tato neřidička s nabouraným vozidlem pokračovala v jízdě po místních komunikacích a rovněž se plně nevěnovala řízení. Na vozovce najela na sněhovou pokrývku, čímž uvedla vozidlo do smyku. Tím se jí řízení vymklo z rukou a nabourala do zaparkovaného vozidla Mazda. Dále přejela vlevo mimo vozovku, kde narazila do vstupní branky u rodinného domu a do zděného oplocení.

Po této dopravní nehodě si obě ženy opět vyměnily místa a starší z nich z místa nehody vycouvala a odjela pryč. Auto opustily a odešly pěšky pryč. Posléze byly obě ženy i vozidlo vypátrány hlídkou dubňanských policistů. Zajímavým rozuzlením byly provedené dechové zkoušky u obou aktérek.

Starší z nich, která řidičák vlastní teprve krátce, nadýchala 1,5 promile alkoholu. Mladší něřidička poté nadýchala 1,4 promile alkoholu.

Policisté tuto událost dále vyšetřují a zjišťují další podrobnosti. V každém případě proti oběma aktérkám spanilé jízdy zahájili úkony trestního řízení pro provinění ohrožení pod vlivem návykové látky.

DISKUZE

comments powered by Disqus


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...