Po půlroce jasno. Jeřáb se převrátil, protože ho obsluha špatně zajistila

Main_vnorovy_je__b
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

VNOROVY – Po přibližně půl roce oznámili drážní inspektoři, kdo může za převrácení jeřábu, který v září minulého roku měl odstraňovat následky tragické havárie na železnici u Vnorov. Na vině je zaměstnance Českých drah. Špatně stroj zajistil.

„Strhneme mu částku ve výši platu za čtyři a půl měsíce,“ oznámila mluvčí Českých drah Monika Bezuchová. Železničář tak přispěje k zaplacení škod ze série nehod, které na trati u Vnorov následovaly v rychlém sledu za sebou.

„Náklady jsme prozatím vyčíslili na 155 tisíc korun,“ sdělil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal s tím, že další škody přibyly při odklizení následků nehod.
Sérii smolných událostí na trase mezi Veselím nad Moravou a Sudoměřicemi začala 13. září. Na přejezdu do osobního vlaku narazil traktor. Jeho řidič srážku nepřežil.

Vykolejily celkem čtyři vagony a v jednom začalo dokonce hořet.  Další den dorazil zmíněný jeřáb proto, aby vagóny umístil zpět na koleje.

DISKUZE

comments powered by Disqus


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...