Královnou drkotin v Miloticích je Irena Nedvědická

Main_dr_v_t_zov_
Vítězku koštu při předávání cen zastoupil manžel (uprostřed). | FOTO: Zdeněk Šmýd

MILOTICE – Druhým rokem uspořádali v Miloticích místní hasiči košt drkotin, který založili a několik let pořádaly místní ženy Irena Nedvědická a Alena Presová. Akce přesunutá do hlavního sálu kulturního domu si získává stále větší oblibu, ale výsledky jasně ukazují, že prim v přípravě si drží zakladatelky.

Letos, stejně jako vloni, vyhrála Irena Nedvědická. Kvůli nemoci si nemohla přijít pro cenu, ale získala od návštěvníků celkem 87 hlasů. O deset méně dali příchozí vracovským hasičům, kteří si úspěch pojistili už tím, že se sami v hojném počtu dostavili. Stačilo to na stříbrnou příčku, ale stálo to za to, protože si letos možná založili novou tradici. Dodaný vzorek byl skutečně od všech.

„Udělali jsme si společnou akci, při které jsme připravili skutečně všichni dohromady soutěžní vzorek. Byla to super akce,“ pochvaloval si za hasiče z Vracova Michal Plášek.

Bronzová medaile z koštu zůstala jako ta zlatá v Miloticích. Za podporu padesáti hlasujících ji získal Martin Řimák. Další soutěžící měli čtyřicet a méně bodů. Jelikož ale každý z dvaadvaceti vzorků měl hlasů minimálně dvanáct, je jasné, že žádná z drkotin nebyla špatně připravená.

K ochutnání byly i další dobroty. Mimo soutěž mohou kuchaři a kuchaři ukázat jakoukoliv zajímavost, kterou doma připravují. Hodnotit bez bodů bylo možné vaječné tlačenky, různé saláty nebo papričky. Samozřejmostí je pak také košt pálenek, který povedenou sešlost doplňuje každým rokem. V drtivé většině vzorky dodávají místní a nejde jen o klasické pálenky, ale také různé experimenty nebo likéry.

DISKUZE

comments powered by Disqus


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...