Hromadně taje. Voda zaplavila pole i silnice

Main_pole
FOTO: Zdeněk Šmýd

REGION – Hladiny řek se kvůli dešti a tajícímu sněhu zvedají. Naposled, když bylo hodně sněhu (2006), skončilo v okrese Hodonín tání na jaře záplavami. Zatím není situace na toku Moravy tak dramatická, ale přesto můžeme v okolí vidět první projevy zvýšeného množství vody. Jdou zatopená pole a někde i silnice. Pomáhá tomu i déšť.

Silničáři už na různých místech regionu postavili značky upozorňující na nebezpečí smyku na silnici, jako například mezi Vracovem a Vlkošem, kde hlavně řidiči jedoucí směrem do Vlkoše museli v týdnu přeřadit až na dvojku, aby projeli zaplaveným místem.

Otázkou je, jak se množství sněhu projeví v zemědělství. Některá pole nejvíce zaplavená ve zmíněném roce 2006, jsou dodnes neobdělávatelná, roste na nich rákosí a přestává být bažinou každoročně jen na pár týdnů v létě.

DISKUZE

comments powered by Disqus


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...