Nečekaný a navíc trestuhodný hazard hodonínských fotbalistů s přízní svých věrných fanoušků

Main_13-2
Ze zápasu Hodonín-Vrchovina (1:3) | FOTO: Soukromý archiv

HODONÍN – Víkendové zápasy se týmům z našeho regionu vůbec nevydařily. Bzenec podlehl výrazně Holešovu, který se zachraňuje, ovšem naprosto nečekaný výsledek se zrodil v sobotu na stadionu „U Červených domků“ v Hodoníně, kde kraloval tým z Vysočiny – Nové Město na Moravě. Roztrpčení hodonínských fanoušků bylo obrovské, protože hra Naftařů byla z kategorie hodně nevydařených a pokud nedojde k výraznému obratu v herním projevu Hodonína, bude třeba začít troubit na velký POPLACH!

DIVIZE D
FK Hodonín – SFK Vrchovina (Nové Město na Moravě) 1:3 (1:1)
Představte si, že po náročném pracovním týdnu se chcete uklidnit a protože fandíte divizním fotbalistům Hodonína, vyrazíte v sobotu na jejich stadion v Hodoníně-Bažantnici v bláhové naději, že uvidíte kvalitní podívanou, kterou vám nabídnou „vaši“ boys. A teď střih z reálného života! Do Hodonína přijel v sobotu celek z Vysočiny, který bojuje o záchranu divizní soutěže. A světe div se spolu s námi: i když fotbalisté Vrchoviny hráli téměř třicet minut bez vyloučeného hráče Michala Skalníka, nakonec si odvezli z jihu Moravy mimořádně cenné tři body. Ty mohou v  konečném posezonním zúčtování někomu citelně chybět (Hodonínu) nebo naopak pomohou k tomu, aby se i v dalším soutěžním ročníku chodilo v Novém Městě na Moravě na čtvrtou nejvyšší soutěž v Česku. Přitom domácí favorit měl zápas dobře rozehraný, když ve 32. minutě se po faulu na Holešinského kopal trestný kop, který zahrával Fojtík, jehož prudký centr usměrnil do sítě hlavičkující Hesek – 1:0. Dvě minuty před přestávkou zahrávali hosté roh číslo 2, míč netakticky před sebe slabě posunul chybující gólman Petráš (naprosto nechápeme, proč lavičku Naftařů stále zahřívá bývalý ex-ligový brankář Skalice Michal Lupač, přitom Petráš v každém zápase „vyrobí“ alespoň jednu chybu – pozn. red.), takže pro dorážejícího Skalníka nebyl problém poslat prudký balon pod víko – 1:1. Ještě předtím na začátku utkání, kdy běžela osmá minuta, se rozhodl pro střelu za velkým vápnem domácí Fojtík, ale jeho pokus za pomoci pravé tyče vytěsnil brankář Šmída na roh. Po přestávce nejprve trefili hosté břevno (64.), aby o dvě minuty později uviděl hostující střelec první branky Skalník po druhé žluté kartě červený kartonek a vše tak hrálo do karet domácímu celku.

Realita byla ovšem na zeleném pažitu zcela jiná. Domácí hráli stále v křeči, bez nápadu, myšlenky a fotbalové jiskry, takže bojovníci z Vysočiny díky nasazení a srdíčku diktovali vývoj zápasu ze své pozice! Šok pro přítomné fanoušky přišel v 71. minutě, kdy se hosté po trestném kopu dostali do vedení – 1:2. Naftařům se v 77. minutě naskytla šance na srovnání, když po ruce jednoho z obránců byla nařízena penalta. Tu zahrával Fojtík, ale počínal si tak, že dal vyniknout brankáři Šmídovi a domácí favorit tak ještě více zabředl do beznaděje a zoufalství. To už začali někteří domácí fandové hromadně opouštět ochozy hodonínského stadionu a že výkon Hodonína byl místy až hodně žalostný, ba dokonce i tragický, potvrdila i první minuta nastaveného času, kdy se do otevřené brany dostala polehku dvojice Poul – Žák, aby druhý jmenovaný definitivně pohřbil veškeré naděje Hodonína na bodový zisk – 1:3. Krátce po hodině hry se dostal na hřiště i oslavenec Polách, který si 16. ledna připomněl své čtyřicáté narozeniny, ke kterým mu dodatečně blahopřálo před samotným duelem vedení klubu i fanoušci, protože až o páté dubnové sobotě byl poprvé k dispozici domácímu týmu v tomto kalendářním roce. Naftaři citelně postrádali zraněného útočníka Pavola Masaryka, který sice na pátečním tréninku vyklusával, ale pro sobotní duel zatím nebyl připravený nastoupit.

Více v týdeníku Nové Slovácko č. 18 ze dne 2. května 2017.