Mladí fotbalisté FK Hodonín vyhráli turnaj v Itálii

Main_12_fotbal
Fotbalový tým U11 a U10 FK Hodonín. | FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HODONÍN – Na konci dubna se mladí fotbalisté FK Hodonín zúčastnili mezinárodního turnaje v italském Gubbiu, kde nakonec brali nečekané prvenství. Po příjezdu se ubytovali ve čtyřhvězdičkovém hotelu Sporting, hned vedle hlavního stadionu, kde domácí muži hrají třetí nejvyšší italskou soutěž. Nejprve se v přípravě utkal výběr U11 z Hodonína s italským U10 ACC Frosinone Calcio, přičemž Jihomoravané jasně zvítězili 9:2 (3:1). Střelci za Hodonín: Vařecha 2, Hána 2, po jedné Nguyen, Hradil, Režný, Podkalský a Szabo.

Zápasy a celkové shrnutí této úspěšné akce pro naše čtenáře udělal jeden z koučů FK Hodonín U11, Roman Grabec.

TURNAJOVÉ VÝSLEDKY:
1. ZÁPAS: FK Hodonín - SSD CALCIO SAN CESAREO ROSSO 13:0  (7:0). Střelci: Škrabal -3, Štěpanovský - 2, Hána - 2, Kolařík, Režný, Vařecha, Mráka, Svoboda, Bohunský. Béčko mužstva, jenž se řadí mezi oficiální mládežnické akademie týmu AS Roma, kluci jednoznačně přehráli a zaslouženě vysoko zvítězili.

2. ZÁPAS: FK Hodonín – TERNANA CALCIO 9:1 (4:1). Branky HO: Mráka – 3, Štěpanovský - 2, Kolařík, Nguyen, Hána, Szabo. Druhé utkání nebylo tak jednoduché jak konečný výsledek vypadá.  Základna druholigového klubu v prvním poločase hodně zlobila a když kluci “utekli” na 4:1, začal soupeř hodně tvrdit muziku. Nakonec to Hodoňané zvládli, ale bolelo to.

3. ZÁPAS: FK Hodonín - AS GUBBIO CALCIO 1910 5:2 (4:0). Sled branek: 1:0 - Štěpanovský (Salajka), 2:0 - Podkalský po nepřímém kopu, 3:0 - Hána, 4:0 - Mráka (Štěpanovský), 4:1 - důraz soupeře po rohu, 5:1 - Mráka po křídelní akci Štěpanovského, 5:2 - po centru hlavou. Tak tohle utkání bolelo, a to hodně. Domácí mužstvo, těžící ze tří kvalitních individualit, vůbec neuneslo to, že jsme byli kombinačně lepší a uchylovali se někdy až k brutálním zákrokům, které jsem v této kategorii ještě neviděl. Doplatil na to Jenda Kolařík, který po dvou šlapácích na koleno skončil nakonec v péči zdravotníků. K výkonu rozhodčího se raději nevyjadřuji, ve druhé půli byl sedmým hráčem v poli. Také koučink domácího trenéra, který vulgárně urážel svoje hráče a nabádal je ke tvrdé hře, jsem zažil poprvé! Nakonec to naši borci zvládli a zaslouženě postoupili do finální fáze. V semifinále nás čekala lepší polovina prvního soupeře ve skupině, SSD CALCIO SAN CESAREO BIANKO, který vyhrál skupinu B.

Více v týdeníku Nové Slovácko.

DISKUZE

comments powered by Disqus


08:47 | 06. Srpen 2020
život v regionu

Baťák pozpátku

List_verlari-dodonin-logo

Návštěvníci Baťova kanálu si v neděli 26. 7. a pondělí 27. 7. užili exkurzi do historie veslování. Proběhl zde první ročník akce Baťák pozpátku. Cílem jízdy bylo pro...

08:19 | 06. Srpen 2020
Zprávy

Nulté kolo dětského kvízu

List_kviz-nasedlovice

V Násedlovicích v historických prostorách panské sýpky proběhlo nulté kolo dětského kvízu. Jednalo se o zkušební kolo. Chtěli jsme zjistit, jestli děti o tuto formu s...