Kyjov přemýšlí o rekonstrukci koupaliště, názory lidí se různí

Main_kyjov_koupali_t_
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Kyjov – Kyjovské městské koupaliště je tématem řady často vášnivých diskusí, které probíhají v hospodách i na Facebooku. Všichni se shodují na tom, že stav, v jakém je v současné době ,je už neudržitelný a připomíná retro filmy. Plovárna byla otevřená v roce 1962 a od té doby neprošla zásadní změnou. Město teď připravilo čtyři možné varianty jeho rekonstrukce a ty představilo veřejnosti přímo na místě, tedy na koupališti. Jednotlivá řešení se lišila rozsahem prací a cenou a nabízela v podstatě vše, od důkladné rekonstrukce stávajícího stavu až po vybudování krytého plaveckého bazénu. 
„Všechny ty varianty se snaží nabídnout uživatelům co nejširší možnost využití aktivit vhodných na koupaliště,“ upozornil během besedy městský architekt David Hoffman.
Především mladší návštěvníci besedy neskrývaly rozpaky nad stářím bazénů, ale i zázemí včetně WC. Zatímco plavci chtějí především zachovat stávající velký padesátimetrový bazén, který je vhodný zejména pro kondiční plavání, děti a mládež touží po atrakcích a toboganech. 
Samostatnou otázkou je výstavba krytého plaveckého bazénu. Podle města budou totiž v dohledné době v rozpočtu peníze buď na krytý bazén nebo na novou sportovní halu. Někteří návštěvníci besedy to ale viděli jinak.
„Já si myslím, že město jako je Kyjov by mělo mít obojí. Sportovci potřebují velkou halu a my plavci bychom přivítali prodloužení plavecké sezony na celý rok,“ řekla Eva Kostihová.
Starosta Kyjova Fratišek Lukl je naopak zastáncem nejlevnější první varianty. I ta podle něho koupaliště výrazně zatraktivní.
„Jde o rekonstrukci koupaliště ve stávajících prostorech, tedy zachování padesátimetrového plaveckého bazénu a v neplaveckém bazénu přidání některých prvků, jako jsou tobogan, vodní sítě a podobně. Dále počítá s vybudováním dětského koutku a kompletní rekonstrukcí zázemí, včetně sociálního zařízení, šaten a bufetu,“ vysvětlil starosta Lukl.
Na besedu dorazilo kolem osmdesáti lidí. Ti měli možnost nejen si prohlédnout nabízené varianty a diskutovat o nich, ale také dát některé z nich hlas.
Starosta Lukl je ujistil, že tím budoucnost koupaliště můžou ovlivnit. „Při rozhodování v zastupitelstvu se samozřejmě opírám o vlastní zkušenosti, ale vždycky se inspiruji i názorem veřejnosti a přátel, kteří své názory vyjadřují konstruktivně. Jsem mile překvapený tím, kolik sem přišlo lidí. Je vidět že kyjovské koupaliště, i když je využívané jen několik měsíců v roce, je srdcovou záležitostí,“ řekl Lukl. 
A kdy se Kyjov dočká lepší plovárny? Nejjednodušší a nejlevnější první varianta by se podle  Lukla mohla realizovat buď už zjara nebo po skončení koupací sezony.  Naopak na stavbu drahého krytého bazénu by město nejdříve muselo zajistit finanční prostředky. (ra)

DISKUZE

comments powered by Disqus


16:15 | 04. Červen 2018
Kultura

KAM VE VESELÍ A OKOLÍ v červnu 2018

List_bez_n_zvu_1

Blatnice pod Svatým Antonínkem www.obecblatnice.cz tel.: 518 331 2252. – 3. 6. Víkend otevřených památkových domků / Ojedinělé zpřístupnění památkových domků, objektů ...