Parkování hlídá kamera

Main__2b_kamera_37
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Kyjov - Parkování na Kollárově ulici v Kyjově hlídá kamera. Město chce totiž zjistit, jaká je tu hustota tak zvané statické dopravy, a podle toho vytvořit systém parkování pro místní obyvatele. To se týká nejen Kollárovy ale i ulic Jungmanova a Jurovského.
„Na základě žádostí místních občanů jsme v nich změnili systém parkování tak, aby mohli zastavit pouze ti, co tam bydlí. Ukázalo se ale, že každé řešení má svá negativa. V tomto případě tu nemohou zaparkovat návštěvníci, kteří nemají kartu,“ řekl starosta Kyjova František Lukl. 
Obyvatelé tří sledovaných ulic mají parkovací karty i na jiné lokality. Pochopitelně ale chtějí stát co nejblíže k domovu. Jaká je skutečná obsazenost parkovacích míst, bude kamera zjišťovat hlavně v průběhu září.
„Chceme mít tvrdá data a srovnání. V říjnu se s tamními obyvateli vrátíme k debatě o tom, zda jim tento systém vyhovuje nebo ho chtějí upravit,“ pokračoval Lukl. 
Počet parkovacích míst nelze donekonečna rozšiřovat a patrně se nedočkáme doby, kdy by jich bylo ve městě tolik, kolik jeho obyvatelé vlastní aut. Možnosti nastavení parkovacích karet jsou podle Lukla skutečně široké.
„V některých městech se karty losují, jinde mohou lidé s kartou zaparkovat kdekoliv, tedy i daleko od svého bydliště. Asi se nám nepodaří najít systém, který by stoprocentně vyhovoval všem, ale snad přijdeme na nejlepší kompromis,“ dodal starosta Lukl. 
-ra-

DISKUZE

comments powered by Disqus


16:15 | 04. Červen 2018
Kultura

KAM VE VESELÍ A OKOLÍ v červnu 2018

List_bez_n_zvu_1

Blatnice pod Svatým Antonínkem www.obecblatnice.cz tel.: 518 331 2252. – 3. 6. Víkend otevřených památkových domků / Ojedinělé zpřístupnění památkových domků, objektů ...