Výjezdy hasičů byly přes prázdniny rekordní

Jižní Morava – Nejvíce požárů, dopravních nehod i technických zásahů řešili v porovnání s ostatními roky hasiči o letošních letních prázdninách. Za červenec a srpen měli na celé Jižní Moravě téměř tři tisícovky zásahů. Během prázdnin hasiči vyjížděli k 376 požárům. Jde jen o tři požáry víc, než je průměr za poslední čtyři roky. Podstatně vyšší než průměrné jsou však škody, které oheň způsobil. „Letos se odhadují na více než devětačtyřicet milionů korun, což je přibližně o osmnáct milionů více než vloni. Podařilo se nám zachránit majetek za více než sto šedesát milionů korun, loni šlo o částku čtyřicet pět milionů,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška s tím, že celkem bylo na jižní Moravě při požárech zraněno čtrnáct lidí a jeden člověk zemřel.
Vysoké číslo hasiči evidují i u počtu dopravních nehod. Zatímco čtyřletý prázdninový průměr je 340 nehod, letošní léto se stalo 479 dopravních nehod, při nichž museli zasahovat hasiči.
Nárůst je také u technických zásahů. „Tam se projevilo počasí, protože při bouřkách hasiči často vyjížděli k popadaným stromům. Technických výjezdů máme za léto přes 1624, čtyřletý průměr je skoro o pět set výjezdů nižší,“ doplnil mluvčí. 
Za červenec a srpen hasiči zachránili celkem 585 osob, průměr je 393. (mun)

DISKUZE

comments powered by Disqus


16:15 | 04. Červen 2018
Kultura

KAM VE VESELÍ A OKOLÍ v červnu 2018

List_bez_n_zvu_1

Blatnice pod Svatým Antonínkem www.obecblatnice.cz tel.: 518 331 2252. – 3. 6. Víkend otevřených památkových domků / Ojedinělé zpřístupnění památkových domků, objektů ...