Kraj chce opravit silnici v Kuželově. Za více než třicet milionů

Main_ml_n_ku_elov_cesta_
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Kuželov – Silnice vedoucí ke Kuželovskému mlýnu by měla být opravená. Investici za více než 1,2 milionu eur plánuje Jihomoravský kraj (JMK) společně s Trenčínským samosprávným krajem. Na konci února podají společně žádost o dotaci na tuto stavbu, která by mohla pokrýt až devadesát procent nákladů. Zbylých deset procent nákladů si rozdělí oba kraje.
„Půjde o cestu po níž jezdí turisté ke Kuželovskému mlýnu na české straně hranice a k Žurkovu mlýnu na slovenské straně hranice. Podání žádosti schválili radní Jihomoravského kraje minulé pondělí,“ uvedla mluvčí JMK Monika Brindzáková.
Oprava je součástí projektu s názvem Zlepšení dopravní dostupnosti Myjavska a Horňácka a opraveny mají být celkem čtyři kilometry silnice. „Jihomoravský kraj by prostřednictvím Správy a údržby silnic opravil úsek silnice III/ 49918 od křižovatky s komunikací I/71 až do Kuželova. Silničáři by zrekonstruovali kryt vozovky při zachování šířkového uspořádání a součástí projektu jsou sanace krajů silnice, úprava krajnic a rekonstrukce odvodnění,“ popsal plánované úpravy náměstek hejtmana JMK pro oblast dopravy Roman Hanák.
Tato oprava by navázala na aktuální stavbu průtahu Hrubou Vrbkou, která má být u konce do začátku podzimu letošního roku. Právě po dobu rekonstrukce průtahu tato silnice sloužila jako objízdná trasa, a to nejen pro osobní auta. „Jde o úzkou asfaltovou silnici, která je přes zimu téměř neprůjezdná, ovšem nyní přes ni jezdí nejen osobní auta či autobusy. Občas tudy vídám projíždět i nákladní auta. A tato cesta se pod tíhou všech těch projíždějících aut zničí,“ sdělil svůj názor František Ševečka z Kuželova.
Podle starosty Kuželova je oprava silnice nutná. „Je potřeba opravit určitě kousek od mlýna směrem na slovenskou stranu, protože je v katastrofálním stavu. My jako obec jsme ani nezvažovali, že bychom se do opravy této cesty pustili sami, protože ta investice je obrovská, a na to bychom nenašetřili. Provoz na silnici je poměrně častý, využívají ji lidé z Veselí nad Moravou či ze Strážnice, kteří jedou na Slovensko,“ řekl kuželovský starosta Milan Kostelanský.
Stejný názor na opravu cesty má i Dana Prachařová, která je správkyní Kuželovského mlýna. „Ta silnice je opravdu v havarijním stavu a jezdí po ní hodně lidí. Je samozřejmě hojně využívaná i turisty,“ řekla Prachařová.  Michaela Ivánková

DISKUZE

comments powered by Disqus